Triumf Polaków!

Miłe wieści napłynęły do nas z Berlina, gdzie trwają Mistrzostwa Świata w łucznictwie. Biało-czerwoni z Przemysławem Koneckim (na zdj.) w składzie zdobyli złoty medal w zmaganiach drużynowych w konkurencji łuków bloczkowych.

Rewelacyjny turniej w wykonaniu reprezentantów Polski. Przemysław Konecki z Cisownicy, Rafał Dobrowolski oraz Łukasz Przybylski zwyciężyli na Mistrzostwach Świata w łucznictwie w zmaganiach drużynowych w konkurencji łuków bloczkowych. Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację u naszych zachodnich sąsiadów od zajęcia 5. miejsca w eliminacjach, dlatego w I rundzie turnieju głównego mieli wolny los.

Podopieczni Anny Stanieczek wywiązali się z roli faworytów w starciach z Salwadorem oraz Tajwanem. Wysoko zawieszona poprzeczka czekała na Polaków w półfinale, gdzie przyszło im się zmierzyć z Koreańczykami, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach. Biało-czerwoni zwyciężyli 233:229 i zapewnili sobie awans do finału.

O złoto stoczyli wyrównany bój z Duńczykami. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka (233:233), a w niej skuteczniejsi okazali się Polacy, dzięki czemu sięgnęli po złote medale.