Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wizy do Polski,jazda do UE

Sąsiedzi zza wschodniej granicy coraz częściej składają wnioski o wizy z pozwoleniem na pracę w Polsce. Jednak są one jedynie pretekstem do podróży i pracy w UE. Kolejnych obywateli Ukrainy, którzy wyłudzili w ten sposób polskie wizy, zatrzymała śląska Straż Graniczna w okolicy Cieszyna i Bielska-Białej.

Przypadek nielegalnego pobytu obywateli Ukrainy ujawniono 3 czerwca w autobusach rejsowych na drodze krajowej S1 w okolicach Cieszyna: - Cudzoziemcy posiadali wizy z prawem do pracy, które wyłudzili w polskim konsulacie na Ukrainie. Jak się okazało, nie mieli zamiaru podjąć pracy w Polsce. Wizy te były im potrzebne wyłącznie do wjazdu na teren Unii Europejskiej - podaje Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, por. SG Katarzyna Walczak: - W związku z naruszeniem przepisów ustawy o cudzoziemcach unieważniono posiadane przez cudzoziemców wizy i wydano decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium Polski w nakazanym terminie.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek naruszenia przepisów przez cudzoziemców w regionie - podobny funkcjonariusze SG wykryli pod koniec maja w Bielsku-Białej: - Do ujawnienia wykorzystywania wizy niezgodnie z przeznaczeniem doszło 26 maja  podczas kontroli legalności pobytu prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Obywatelka Ukrainy, legitymowana na targowisku , posiadała wizę wydaną w celu podjęcia w Polsce pracy - relacjonuje por. SG Katarzyna Walczak: - Jak ustalono podczas kontroli kobieta nie podjęła w Polsce pracy w zadeklarowanym miejscu. Wiza którą wyłudziła w polskim konsulacie we Lwowie była jej potrzebna wyłącznie do wjazdu na teren Unii Europejskiej.

W związku z naruszeniem przepisów Straż Graniczna cofnęła Ukraince wykorzystywaną niezgodnie z przeznaczeniem wizę i wydała decyzję zobowiązującą do opuszczenia terytorium Polski w nakazanym terminie.

(red.)

źródło: OX.PL/Śląski Oddział SG
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: