Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślica - tu dobrze się mieszka

Jest miejsce gdzie można się spotkać, dzieci mogą spędzić miło czas aktywie się bawiąc. W Wiślicy oddano do użytku nowy plac zabaw, jest też i duża wiata. Miejsce przy boisku sportowym ma przyciągać i jednoczyć mieszkańców.
Udało się zagospodarować teren za bramkami boiska, zaczynamy tutaj działać trochę w inną stronę, rozrywkowo i biesiadne. Wszystko po to żeby zjednoczyć mieszkańców – mówi sołtys Wiślicy Jan Zabłocki. A z terenu przy boisku korzystają wszyscy, bo i sportowcy, i strażacy, dzieci ale i panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Miejsce w centrum wsi jednoczy.
 
Przy boisku powstał plac zabaw z kilkoma urządzeniami do zabawy. Ponadto wybudowano tam też miejsce spotkań mieszkańców – wiatę. Cały teren wokół utwardzono. Pojawił się tutaj tez parking.
 
 
W Wiślicy mieszka niespełna 800 osób. Jesteśmy najwyżej położonym sołectwem Skoczowa, najwyższy punkt ma 380 metrów nad poziomem morza. Jadąc od Katowic, to pierwsza góra przed górami – śmieje się sołtys. Jak dodaje, we wsi ciągle budują się nowe domy, pojawia się tutaj coraz więcej nowych osób. Mam nadzieję, że uda się ich przyciągnąć tutaj do tego miejsca spotkań.
 
W Wiślicy działa Koło Gospodyń Wiejskich, one tez skorzystają z nowego miejsca spotkań. Mamy 35 członkiń, szukamy starych przepisów, dbamy o tą kulinarną tradycję naszego regionu– mówi Krystyna Krużołek, skarbnik KGW w Wiślicy. Jak dodaje, na tym nowym placu na pewno będzie się dużo działo. Liczymy, że w przyszłości powstanie tutaj nowy budynek z dobrym zapleczem socjalne i kulinarnym.
 
 
Cisza i spokój, ruch niewielki, bardzo dobrze się tutaj w Wiślicy mieszka - mówi Dominika Łukasiewicz, która przyszła na otwarcie placu. Teraz, kiedy jest takie miejsce, można przyjść z dziećmi i mile spędzić czas. - dodaje.
 
Właściwie w każdej wsi mamy takie miejsce – zauważa burmistrz Skoczowa Janina Żagan. Panowie mogą grać mecz, a żony mogą im towarzyszyć z dziećmi, które w tym samym czasie mogą bawić się na placu zabaw. Chodzi o to, aby cała rodzina mogła spędzać dobrze czas w jednym miejscu.
 
 
 
Prócz placu zabaw i wiaty w Wiślicy wykonano również parking. Cały teren jest monitorowany. Obiekt jest oświetlony. Koszt realizacji robót wyniósł 306 tysięcy złotych. Blisko 200 tysięcy pochodziło z środków zewnętrznych
 
Jan Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: