Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślańscy dzielnicowi uczyli

Wiślańscy dzielnicowi brali udział w pokazach służb i razem z ratownikami zaprezentowali symulację wypadku drogowego. Działania prowadzone były w związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak informuje oficer prasowy KPP Cieszyn, podkomisarz Krzysztof Pawlik, dzielnicowi z Wisły: aspirant Bogusław Bury oraz młodszy aspirant Tomasz Karwacki, wykorzystując odbywającą się w Wiśle imprezę Orlen Moto Power Show, wspólnie ze współpracującymi podmiotami zorganizowali spotkanie profilaktyczno-pokazowe.

- Podczas imprezy, która była ucztą dla fanów motoryzacji, zaplanowane były działania związane przede wszystkim z profilaktyką, a co za tym idzie, prezentowane były służby ratownicze - Policja, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna z Ustronia Polany, strażacy ochotnicy z Wisły Centrum, ratownicy medyczni, czy też instruktor z ośrodka doskonalenia kierowców – relacjonuje oficer prasowy.

Pokaz był poparty atrakcyjnymi narzędziami, które pozwalają naocznie, a nawet „na własnej skórze” przekonać się, co czuje się wewnątrz dachującego pojazdu:

- Mundurowi razem z ratownikami zaprezentowali symulację wypadku drogowego korzystając z symulatora dachowania i symulatora zderzeń. Podczas prezentacji wybrany ochotnik, pokazał, w jaki sposób zachowałby się na miejscu zdarzenia, jak profesjonalnie wezwać pomoc i służby ratownicze. Wszystkie czynności pod nadzorem dzielnicowego oraz instruktora nauki jazdy. Każdy z uczestników mógł spróbować, jak to jest być policjantem, strażakiem czy ratownikiem na miejscu zdarzenia – opisuje Pawlik.

Dla uczestników dostępne były symulatory dachowania, zderzenia i jazdy. Korzystanie z tych urządzeń odbywało się pod nadzorem instruktora jazdy oraz dzielnicowych, którzy to instruowali o właściwym postępowaniu i zachowaniu na drodze.

Wszystkim uczestnikom towarzyszyła maskotka śląskiej Policji - pies Sznupek.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: