Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiślanie w konkursie

Była Wisła, a teraz Zakopane. Czas na drugi polski epizod w Pucharze Świata - skoczkowie mają już za sobą kwalifikacje na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. W niedzielnym konkursie indywidualnym zobaczymy w akcji zarówno Piotra Żyłę, jak i Aleksandra Zniszczoła.

Przez kwalifikacje udanie przebrnęli Aleksander Zniszczoł oraz Piotr Żyła. Szczególnie dla tego pierwszego będzie to ważny weekend, gdyż jak donosi Dominik Formela (przyp. red. - dziennikarz Skijumping.pl) to właśnie wiślanin, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała powalczą o miejsca w składzie na Puchar Świata w Sapporo (1-2.02)  – dwóch najlepszych otrzyma przepustki.

Zniszczoł uzyskał 120 metrów i zajął 46. miejsce. Żyła wylądował 7 m dalej, co pozwoliło mu uplasować się w trzeciej "10". Ze zwycięstwa w kwalifikacjach radował się Dawid Kubacki, ale z drugiej strony, tylko pięciu Polaków zobaczymy w niedzielnym konkursie, a do kwalifikacji przystępowało 9 biało-czerwonych. Awans uzyskali także Kamil Stoch oraz Maciej Kot.

Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy (Polacy wystąpią w składzie - Żyła, Wolny, Stoch i Kubacki), a jego początek na godz. 16:15. W niedzielę skoczkowie będą rywalizować indywidualnie, a pierwsza seria rozpocznie się o godz. 16.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: