Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiślanie oddawali miksery, lodówki, czajniki

W miniony wtorek (4.10.2011) mieszkańcy Wisły mieli okazję pozbyć się zużytego sprzętu.

 

Mieszkańcy w tym dniu mogli bezpłatnie oddać stary sprzęt. Czy z takiej możliwości skorzystali? Odpowiedzią na to pytanie niech będzie ilość zebranych "elektrośmieci".

Stary sprzęt przyjmowany był w okolicach OSP w Malince, Czarnym, Centrum i Jaworniku. Wynikiem końcowym akcji organizowanej przy współudziale Fundacji CZYSTA ZIEMIA na rzecz walki z odpadami (www.czystaziemia.org) było zebranie 22 ton zużytego sprzętu.

Miksery, lodówki, roboty kuchenne, telewizory, czajniki, monitory, komputery... wszystko co stare i zepsute zostało tego dnia oddane. 

- Każdy z nas zauważa na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych znak "przekreślonego" kontenera na śmieci. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tych rzeczy nie wolno wyrzucać na śmietnik razem z innymi odpadami. Naprawdę warto nieco na temat "elektrośmieci" poczytać. Wtedy dowiemy się jakie konsekwencje niesie za sobą nieprawidłowe pozbywanie się urządzeń, które działają na prąd lub baterie. Pralki, lodówki, telefony komórkowe, miksery, wiertarki, mikrofalówki, golarki elektryczne, telewizory, komputery, a także świetlówki i żarówki energooszczędne to odpady, których nie można wyrzucać  do śmietnika – podkreśla Katarzyna Kawka z Wisły, która do 22 ton zebranego sprzętu dodała również swoją część. 

Pamiętajmy zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie, „elektrośmieci” pochodzące z gospodarstwa domowego można oddać bezpłatnie i w dowolnej ilości do utworzonego w tym celu punktu zbierania, a także do sklepu przy okazji dokonywania zakupu nowego sprzętu. Tu jednak działa zasada „stare za nowe”...

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: