Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: zebrali setki kilogramów śmieci

W Wiśle majówka upłynęła pod znakiem sprzątania. Śmieci zbierali zarówno mieszkańcy jak i turyści. Sprzątano m.in. szlaki turystyczne, ścieżki, pobocza dróg, czy lasy. Akcja odbywał się pod hasłem „Czysta Wisła”

W sprzątanie włączyły się całe rodziny – mnóstwo dzieci i młodzieży zbierało śmieci wspólnie z rodzicami. Zaangażowali się radni i przedstawiciele zarządów osiedli a także właściciele obiektów noclegowych z Wisły.

- Topniejący śnieg odkrył olbrzymie ilości butelek, puszek czy papierków. Wiosna to idealny czas, aby je pozbierać, zanim roślinność bujnie się rozwinie. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób się zaangażowało. Łącznie zebrano około 420 worków śmieci! – mówi inicjator akcji, Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle do 15 maja za zebrane śmieci można odbierać sadzonki drzew, nasiona kwiatów czy budki lęgowe i karmniki dla ptaków.
Organizatorzy, kolejna część sprzątania zaplanowali na najbliższy weekend 7-9 maja

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-04 16:57:23
mateusz-cn: chamska turystyka trwa...od wyciągu na wielką czantorię do szczytu koszy pełno ale ciężko śmieć dać do kosza...tak turyści "kochają" nasze Beskidy :-(
2021-05-04 19:28:12
GusGus: Brawa dla rodziców i młodzieży.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: