Wisła wypadek ciężarówki

Dzisiaj (23 XI) w Wiśle około godziny 9:00 doszło do wypadku ciężarówki, zakleszczonego w kabinie kierowcę wycinać musieli strażacy. Tymczasem Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na DK 81 w Bąkowie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.

W Wiśle Obłaźcu na ul. Ustrońskiej około godziny 9:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. - 56-letni kierowca przejechał na przeciwległy pas i wpadł do rowu, samochód wywrócił się na dach. Kierowca został zakleszczony w pojeździe. Strażacy pół godziny uwalniali go z kabiny, mężczyzna trafił do szpitala - wyjaśnia podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Na drodze niebawem mogą być utrudnienia w ruchu, zostanie on zablokowany na czas wyciągania samochodu z rowu.

Powracamy do wczorajszej informacji o wypadku drogowym w Bąkowie. Zobacz: Bąków. Tragiczny wypadek (wideo). Cieszyńska policja opublikowała szczegóły tego zdarzenia. O 17.30 na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej z DK 81 w Bąkowie. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki, Fiat Seicento jadący od ulicy Żniwnej w stronę Strumienia zderzył się nadjeżdżającym w kierunku Katowic Fordem Fiestą. W wyniku zderzenia Ford zjechał z drogi, uszkodził barierki energochłonne i ogrodzenie, a następnie wywrócił się na dach, zatrzymując się przy brzegu stawu. W roztrzaskanym Seicento zginął pasażer, 40-letni mieszkaniec Bąkowa - dodaje rzecznik policji.

Kierująca tym samochodem 18-letnia mieszkanka Strumienia odniosła poważnie obrażenia ciała. Z miejsca wypadku została zabrana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Oświęcimiu. Natomiast ranny 23-latek z Jastrzębia Zdroju, który kierował Fordem, po przeprowadzonych badaniach lekarskich został zwolniony ze szpitala.

Do późnych godzin wieczornych na miejscu trwały policyjne oględziny pod nadzorem prokuratora.Teraz cieszyńscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-23 11:33:11
Przepierón: Jasny gwint, ale się tłuką, teraz już wiecie dlaczego OC drożeje.
2016-11-23 15:11:57
acid: Bo się spieszy jechać na złamanie karku nie używają kierunkowskazów, lusterek,wyprzedzanie na trzeciego,wymuszanie pierwszeństwa a potem co się stało.....?
2016-11-23 15:27:51
Przepierón: Zastanawiam się czy te auta spadają im z nieba, że je tak nie szanują, niszczą i rozwalają. Następne auto można jeszcze kupić, ale życie ma się tylko jedno, niektórzy nie potrafią tego zrozumieć.
2016-11-23 18:14:23
góry: Na tym zakręcie gdzie leży ciężarówka,jadąc od Wisły w dwóch lub trzech miejscach zapada się asfalt,ciekawe kiedy to usuną,pewnie dopiero wtedy jak ktoś wyleci z tego zakrętu na wał nad rzeką Wisłą.
2016-11-23 19:04:47
Andrzej Z.: Na tym zakręcie właśnie doszło już do drugiej wywrotki ciężarówki. Jest tam dość wąsko, mijanki z podobnej wielkości pojazdami są niebezpieczne, bo pobocze wyjątkowo miękkie. Jeżdżę tamtędy, więc wiem. Służby drogowe powinny się tym zainteresować.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją