Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: V Przegląd Zespołów Regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich

Wiślański folklor nie samym Tygodniem Kultury Beskidzkiej stoi! Folklor w wydaniu zespołów regionalnych kół gospodyń wiejskich zagości w maju w Wiśle. Będą potrawy regionalne, rękodzieło i, oczywiście, ludowe występy zespołów ze Śląska i Małopolski.

Przegląd Zespołów Regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich jest organizowany już po raz piąty. To cykliczne dwudniowe (21-22 maja 2011 r. w godz. 10:00-19:00) wydarzenie kulturalne o charakterze plenerowej imprezy folklorystycznej organizowane jest przez Rejonowy Związek w Bielsku-Białej wspólnie z Wiślańskim Centrum Kultury oraz Powiatem Cieszyńskim. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi 21 maja o godz. 12:00 w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w centrum Wisły oraz na pl. B. Hoffa.

Uczestnikami Przeglądu będą zespoły wokalno-taneczne Kół Gospodyń Wiejskich z województwa śląskiego i części woj. małopolskiego. Członkowie kół występować będą w  strojach regionalnych i zaprezentują folklor cieszyński, śląski, góralski, laski, krakowski i inne. Dodatkowo planuje się gościnne występy zespołów z  Dolnego Śląska oraz z Czech: - W ciągu dwóch dni na scenie amfiteatru zaprezentuje się ok. 50 zespołów w 15-20 minutowych repertuarach, w tym zespoły dziecięce - informuje Dorota Jamrozińska z Wiślańskiego Centrum Kultury.

Nie samym tańcem i śpiewami żyje jednak góral: -Dla smakoszy przygotowane zostaną wyjątkowe potrawy regionalne do skosztowania przy licznych stoiskach gastronomicznych, a w punktach z rękodziełem ludowym podziwiać będzie można wytwory twórców regionalnych - dodaje Jamrozińska.

Przegląd otrzymał dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Portal OX.PL sprawuje patronat medialny nad Przeglądem.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: