Wisła Ustronianka z Pucharem

Minimalnym zwycięstwem zespołu Wisły Ustronianki zakończyło się spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów, które odbyło się w Goleszowie. Występująca w Skoczowskiej Klasie B LKS Goleszów stawił mocny opór występującym w IV lidze zawodnikom z Wisły.

Minimalnym zwycięstwem zespołu Wisły Ustronianki zakończyło się spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów, które to odbyło się w Goleszowie. Występująca w Skoczowskiej Klasie B LKS Goleszów stawił mocny opór występującym w IV lidze zawodnikom z Wisły.

W pierwszej połowie praktycznie nie było widać różnicy pomiędzy zespołami a gra toczyła się głównie w okolicy linii środkowej boiska, dopiero w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy goście przycisnęli Goleszowian co mogło się zakończyć bramką. Do szatni jednak zawodnicy schodzili przy wyniku 0:0. Druga część spotkania rozpoczęła się od nieśmiałych ataków zespołu z Goleszowa. Kilka dobrych zagrań jednak kończyło się w okolicach pola karnego Wiślan.

W 79 minucie w wydawałoby się niegroźnej sytuacji zza pola karnego uderzył Piotr Cieślar i bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Ireneusz Trojanowski musiał skapitulować. W 90 minucie spotkania szansę na podwyższenie wyniku miał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Marcin Gawlas, jednak ostatecznie piłka minęła bramkę.

Podczas spotkania zbierano datki na pompę insulinową dla chorego kibica z Wisły, na licytację swój pożegnalny medal przeznaczył Adam Małysz a wręczył go wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. Zwycięska drużyna przeznaczyła nagrodę w wysokości 500 zł za zdobycie Pucharu na szczeblu podokręgu, na rzecz chorego kibica.