Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: Urząd Miasta czeka na opinie mieszkańców

Urząd Miasta Wisła rozpoczął internetowe konsultacje dotyczące projektu uchwały krajobrazowej, która ma określać zasady zamieszczania reklam na terenie gminy. Potrwają one do 3 czerwca.

Warto przypomnieć, że 2 marca br. w Wiśle odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu z mieszkańcami miasta. Jak wynika z Raportu Reklamowego, który został opracowany przez tamtejszy magistrat, uczestniczyło w nim ponad 50 osób. - Ogólnie zgadzano się z ideą uchwały krajobrazowej, jednak liczono na złagodzenie niektórych zagadnień, wskazanych w założeniach. Podkreślono problem widoku, który ukaże się, gdy reklamy znikną - zaniedbane budynki i nieruchomości - czytamy w dokumencie.

Raport przytacza też wpisy Wiślan na Facebooku, o których w lutym mówił burmistrz Tomasz Bujok. - Opinia publiczna i komentarze pod artykułami na temat tej uchwały determinują samorząd do tego, aby w ogóle zabronić zamieszczania reklam - mogłyby być tylko szyldy i ewentualnie reklamy na samych nieruchomościach, których dotyczy dana działalność gospodarcza.

 

Mieszkańcy Wisły mogą swoje opinie i propozycje nadsyłać zarówno drogą mailową (gpn@um.wisla.pl) jak i korespondencyjnie na adres Urzędu Miasta Wisła. 

Projekt uchwały można pobrać tutaj - LINK

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-21 14:43:59
miriam11: Szkoda że magistrat nie konsultował z mieszkańcami Wisły tematu zabudowy Bukowej.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: