Wisła - sprawdzą domy

Miasto Wisła do końca stycznia 2018 roku, prowadziła nabór mieszkańców do udziału w projekcie ''Ograniczenie niskiej emisji w Gminie Wisła poprzez wsparcie mieszkańców w zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych''. Zgłosić chęć udziału w projekcie mieszkańcy Wisły mogli poprzez wypełnienie ankiety oraz deklaracji, dostępnej na stronie internetowej urzędu. Aktualnie nadszedł czas na podjęcie kolejnych działań związanych z realizacją projektu.

- W dniach od 19 lutego do 31 marca 2018 r. mogą się Państwo spodziewać kontaktu ze strony firmy ENVITERM S.C. Dominika Ziaja, Dawid Zielonka. Firma działa na zlecenie Gminy Wisła i jest odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji technicznej i aplikacyjnej dla projektu. Specyfika projektu wymaga wizyty audytora w każdym budynku – możemy przeczytać w informacji skierowanej do mieszkańców, zamieszczonej na stronie internetowej miasta Wisła.

W czasie wizyty audytora dokonane zostaną pomiary budynku, wywiad techniczny z mieszkańcem dotyczący preferencji usytuowania instalacji wybranej w ankiecie, a także zdjęcia budynku oraz całej posesji, które będą potrzebne do oszacowania możliwości analizy cienia i dostępności połaci dachowej dla instalacji solarnych lub fotowoltaicznych. Dokonana zostanie również analiza zapotrzebowania budynku na energię końcową (tutaj istotnym aspektem jest ewentualna termomodernizacja budynku, jego stan techniczny oraz kubatura) a zdjęcia umożliwią wybór lokalizacji miejsca montażu instalacji pompy ciepła.

Każdy z audytorów, który będzie odwiedzał gospodarstwa domowe, których właściciele wzięli udział w ankiecie oraz wypełnili odpowiednią deklarację, będzie posiadał pisemne upoważnienie wystawione przez Burmistrza Miasta Wisła. Każdy właściciel wizytowanej nieruchomości ma prawo zweryfikować, czy osoba wykonująca pomiary posiada wymagany dokument. W razie braku takiego pisemnego upoważnienia osoba chcąca wejść do domu może nie być tym, za kogo się podaje, w związku z czym właściciel nieruchomości nie powinien wpuszczać jej na teren posesji i skontaktować się z urzędem miasta/policją, w celu weryfikacji.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją