Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła - słodkie dożynki

Święto Miodu połączone z dziękczynieniem za plony - tak będzie wyglądała sobota (12.09.2015) w Wiśle. W piątek natomiast odbędzie się ceremonia przekazania miastu nagrody - Flagi Europy.

Wisła zaprasza na swoje dożynki. To już jedne z ostatnich w regionie. Wydarzenie rozpocznie korowód. Wozy i sprzęt rolniczy wystartuje z ul. Konopnickiej i przejedzie do centrum miasta. Na czele korowodu pójdzie oczywiście Zespół Wisła i gazdowie. Towarzyszyć im będzie węgierska orkiestra młodzieżowa z Tarnalelesz. Kolorowy pochód wyruszy o godzinie 13.30. Nie zabraknie również zaprzyjaźnionych delegacji miast partnerskich Wisły. W korowodzie tradycyjnie biorą udział wiślańskie osiedla.
Jak zdradza Maria Bujok,szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury, w korowodzie pędzone będą również owce. A ma ich być nawet 200!

Uroczystość w amfiteatrze rozpocznie się o godzinie 15.00. Tam modlitwa ekumeniczna i obrzęd dożynkowy. Nie zabraknie również konkursów dla gazdów. Będą trzy kategorie. Muszą dobrze zaprezentować się w korowodzie, później na scenie to pojenie mierloka czyli małego baranka. A na koniec zbieranie wajec. Na pewno będzie wesoło i ciekawie – śmieje się Maria Bujok.

Nieodłączną częścią dożynek jest biesiada. W tym roku zabawę poprowadzi Mirek Jędrowski. Z imprez towarzyszących trzeba wymienić wystawę starych maszyn rolniczych, trofeów myśliwskich, królików i drobnego inwentarza. Swoją wystawę zaprezentuje również Związek Pszczelarzy w Wiśle. A wieczorem Biesiada na Wiślańskiej Binie.

Jutro (11.09.2015), dzień przed dożynkami, Wisła zaprasza natomiast na ceremonię wręczenia Flagi Europy miastu Wisła. Poczatek wydarzenia w amfiteatrze o godzinie 18.00.

W programie:
- Peter Rakoczi Orkiestra – Tarnalelesz (Węgry),
- Uroczyste wręczenie Flagi Europy,
- Wręczenie nagród drużynom turnieju piłkarskiego,
- Gala koncertowa "Viva Wiedeń Viva Broadway" - Johann Kruk show i jego goście Opera i Filharmonia Lwowska.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: