Wisła - ruszy klub seniora

Wisła zakwalifikowała się do ministerialnego programu 'Senior +'. Dzięki niemu jeszcze w tym roku w mieście powstanie sala spotkań dla seniorów.

150 tysięcy złotych udało się Wiśle zdobyć w ramach projektu prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Złożony przez miasto pomysł na utworzenie klubu seniora został zakwalifikowany i otrzyma dofinansowania z budżetu państwa. W jego ramach uruchomiony zostanie w Wiśle przy ul. Dziechcinka 4 Klub „SENIOR+”, którego otwarcie planuje się jeszcze w tym roku.

- W wydzielonej dla klubu części budynku znajdzie się sala spotkań, pomieszczenie kuchenne, pomieszczenie na spożycie posiłków, łazienka i WC dostosowane do osób niepełnosprawnych, pomieszczenia do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenia do oglądania telewizji, przeczytania książki, itp. Aktualnie jesteśmy w trakcie sporządzania porozumienia dotyczącego zasad realizacji, finansowania i rozliczenia zadania wraz z przyznaną dotacją – informuje Anna Bujok – Kierownik MOPS.

W budynku, gdzie ma powstać klub, obecnie działa przychodnia zdrowia. Nie wykorzystuje ona jednak wszystkich pomieszczeń. Jak mówi burmistrz Wisły, Tomasz Bujok, z firmą renegocjowana będzie umowa odnośnie wolnych pomieszczeń. - Chcemy na piętrze tego budynku umieścić ten klub, aktualnie jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji projektowej. Mam nadzieję, że uda się nam wyłonić wykonawcę prac. Liczę, że seniorzy wolny czas będą mogli tam spędzać.

Posłuchaj

Klub prowadzony będzie w ramach struktury organizacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśle. - Mamy nadzieję, że to miejsce spotkań seniorów w naszym mieście spełni oczekiwania, bardziej zaktywizuje osoby starsze, a co najważniejsze będzie tętnić życiem na co dzień – dodaje kierowniczka MOPS.
 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją