Wczoraj nie zdążyli

Z wczoraj na dzisiaj przeniesiono wizytację komisji, która odebrać ma tymczasowe oznakowanie w obrębie ulic Górny Bór, Mickiewicza i Targowej w Skoczowie. Przypomnijmy, u zbiegu tych dróg rusza budowa ronda. Przebudowana ma zostać również ulica Górny Bór.

Jak czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie - W związku z tym, że podwykonawca oznakowania drogowego, dotyczącego zmienianej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ul. Górny Bór i ul. Mickiewicza, nie wywiązał się z ustaleń wynikających z projektu, Komisja z udziałem przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych i Policji odmówiła w dniu 23 kwietnia odbioru tego tymczasowego oznakowania, a tym samym skrzyżowanie to nie zostało zamknięte.

Informację tę potwierdza również Magdalena Suchanek - Kowalska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie – O godzinie 12 planowane jest wdrożenie tej organizacji ruchu. Wcześniej komisja odbiorowa go oceni.

O remoncie i planowanych remontach pisaliśmy szerzej w materiale: Uwaga – zamykają skrzyżowanie

Zgodnie z zapowiedziami, także dzisiaj lokalizację mają zmienić przystanki autobusowe znajdujące się przy ul. Górny Bór. Na czas remontu tej ulicy, zostaną one przesunięte kilkaset metrów w kierunku skoczowskich stawów, na parking przy osiedlu. Będzie się tam mieścił jeden przystanek dla relacji w obu kierunkach.

Najważniejsze zmiany, które od dzisiejszego południa mają obowiązywać w Skoczowie to:
- Zamknięcie skrzyżowania ulic Górny Bór, Targowa, Mickiewicza
- Przeniesienie przystanków autobusowych
- Wprowadzenie kilku tras objazdów

Zamknięty rejon okrążymy ulicami: Targową, ks. J. Mocko, Ciężarową, Górny Bór.
Dojazd z drugiej strony, którym również kursować będą autobusy, prowadzi ulicami: - Mickiewicza – Objazdowa – Cieszyńska, Gołęszyców, Górny Bór.
Dojazd do dworca kolejowego będzie możliwy od strony ulicy Targowej, obowiązywać tam będzie ruch wahadłowy.

Remont ulicy Górny Bór i budowa ronda ma trwać do października. Inwestycja kosztuje 7,2 miliona złotych. Prowadzi ją powiat cieszyński, koszty po połowie podzielone są na powiat i gminę Skoczów.

Jan Bacza


AKTUALIZACJA GODZINA 12:30

Zgodnie z zapowiedziami, w południe wprowadzono tymczasowe oznakowanie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-24 11:37:06
ciotka matylda: Widać wczoraj było zbyt gorąco więc podwykonawca przedłużył sobie weekend.<br />Jeżeli ten remont ma wyglądać tak jak usunięcie progów spowalniających na ul.Morcinka to ja dziękuję! Przed naprawą były progi teraz w tym miejscu mamy dziury! Czy w Skoczowie jest jakiś inspektor nadzoru?! Czy wykonawca dostał już zapłatę za ten ewidentny bubel?!
2018-04-24 11:42:44
ciotka matylda: Panie redaktorze JB, proszę na OX.pl pokazać te pozostałości po progach, proszę też poinformować mieszkańców Skoczowa komu zawdzięczają tak wspaniałe dziury po progach i jaki był koszt tego remontu. Jeżeli to jest jakaś chwilowa prowizorka to też trzeba to też robić profesjonalnie! To wszystko z naszych podatków!!!
2018-04-24 17:25:13
krzysztof.mm: ciociu<br />proszę nie zawracać dupy burmistrzowi dziurami w drodze<br />Sitko ma teraz na głowie organizowanie partyjnego wiecu z posłami pisizny, i od tego jak ta ustawka wypadnie, cała jego kariera politykierska zależy
2018-04-25 08:46:50
Starr22: Progi zostały usunięte ze względu na przebudowę ronda i planowany ulicą Morcinka objazd dla m.in. autobusów. Faktycznie już teraz w miejscach po progach są dziury, nie wyobrażam sobie jak będzie to wyglądało po przejeździe kilkunastu autobusów dziennie.
2018-04-26 23:04:24
skuter66: Jak zwykle idiotyczny komentarz krzysztofa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją