Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: rusza sezon narciarski!

Pierwsza stacja narciarska rusza już w najbliższy czwartek (30 listopada). - Tak naprawdę nie pamiętamy, żeby sezon rozpoczynać w listopadzie! - informuje Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Wiśle

 

Całkiem spore opady śniegu i mroźne noce sprawiły, że jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się sezon narciarski w Wiśle – miejscowości, która ma najwięcej wyciągów narciarskich w Beskidach Pierwszy ruszy wyciąg narciarski Siglany, który uruchamia już swój najdłuższy orczyk  (500 m) oraz wyciąg taśmowy dla dzieci.

Stacja ruszy w czwartek 30 listopada i zaprasza na wieczorną jazdę od godziny 17 do 21. - W weekend, od piątku do niedzieli będziemy otwarci od 8 do 21, a później w kolejne dni również będzie można u nas pośmigać już codziennie. Mamy nadzieję, że warunki pozwolą i przez cały grudzień będziemy mogli jeździć  – zaprasza Katarzyna Byrt z Siglan.

Pozostałe stacje narciarskie również mocno szykują się do otwarcia stoków, choć żadna z nich nie planuje uruchomienia ośrodka na najbliższy weekend. - Obecne temperatury i naturalny opad pozwalają przygotować ośrodkom pewną bazę, na wypadek, gdyby przyszły też cieplejsze dni w grudniu. Stąd intensywne działanie armatek śnieżnych na wszystkich naszych wyciągach. Tak naprawdę najważniejsze, żeby na stokach był śnieg w okresie świąteczno-noworocznym i później przez całe zimowe ferie, bo wtedy jest najbardziej wyczekiwany przez narciarzy. – tłumaczy Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu.

W Wiśle funkcjonuje 14 wyciągów narciarskich, z czego aż 7 krzesełkowych. Większość ośrodków zrzeszonych jest w ramach jednego wspólnego skipassu – przypomnijmy, że w tym sezonie Wiślański Skipass przemianował się na Wisspas i obejmuje wyciągi z Wisły, Ustronia i Istebnej.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: