Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła podsumowuje Tydzień Kultury Beskidzkiej

W trakcie ostatnich dziewięciu dni na wiślańskich estradach wystąpiło kilkadziesiąt zespołów folklorystycznych z całego kraju. Podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej - po raz pierwszy w historii - wybrano też "Najszwarniejszego Górola".

- To co dzieje się na świecie pozwoliło nam wrócić do korzeni i pokazać polski folklor w najlepszym wydaniu. W czasie Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle usłyszeliśmy kilkadziesiąt zespołów z niemal wszystkich regionów Polski – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Publiczności wiślańskiego święta folkloru przypadł do gustu konkurs na "Najszwarniejszego Górola". Kandydaci do tytułu - Rafał Cieślar, Marek Czyż, Jan Szarzec, Jan Kędzior i Michał Szarzec - musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami: gawędą o pochodzeniu, wbijaniem gwoździ, jedzeniem placków na czas, tańcem z dziewczyną z Zespołu Regionalnego "Wisła", wiązaniem nowołków, czy odwracaniem kota ogonem. Werdykt wydało jury w składzie Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, Tomasz Bujok (burmistrz Wisły) i Ewa Lazar (Stowarzyszenie Grupa Twórców Wiślanie). "Najszwarniejszym" został Jan Szarzec, "Szwarnym" - Marek Czyż, "Kapke Szwarnym" - Michał Szarzec. - Przyjęta formuła bardzo się sprawdziła, było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Chcielibyśmy taki konkurs kontynuować w przyszłości – podkreśla Czyż-Kaźmierczak.

Zobacz nasz fotoreportaż z piątku (30.07):

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-03 08:11:35
święty_Patryk: to jest najlepsze podsumowanie jakie można znaleźć w sieci - dropbox.com/s/btoi2d9v7hoonfq/VID-20210726-WA0000.mp4?dl=0
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: