Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła podsumowała rok

To było wyjątkowe spotkanie. Na zaproszenie władz Wisły, przy świątecznym stole spotkali się przedstawiciele Wiślańskiego Centrum Kultury, GOPR, dziennikarze i pracownicy referatu promocji. Rozmów było wiele, bo promocji nigdy za dużo, a też i Wisłą jest miastem, w którym ciągle coś się dzieje.
Na co dzień współpracujemy ze sobą. My dziennikarze oraz przedstawiciele samorządu i wydziału promocji. Jednak teraz była okazja, by na chwilę usiąść i w nieco innej niż ‘zawodowej’ atmosferze porozmawiać o tym, co było i co nas czeka. Na zaproszenie Jana Poloczka – burmistrza Wisły, w Domu Zdrojowym spotkali się przedstawiciele mediów, GOPRU oraz kilku firm, które współpracują z wydziałem promocji.
 
Zbliżające się święta, ale i – praktycznie trwający już – sezon narciarski stał się okazją do rozmów z dziennikarzami. A chwalić się jest czym, bo Wisła dla turystów w tym roku przygotowała wiele atrakcji. Kolejny raz z rzędu funkcjonować będzie w mieście Wiślański Skipass. To jedno z pierwszych tego typu rozwiązań w Polsce. Za pośrednictwem jednego karnetu skorzystać będziemy mogli z 11 stacji narciarskich. Być może w przyszłości przyłączą się kolejne. W Wiśle w sumie jest 19 wyciągów narciarskich. Trasy, w większości oświetlone i ratrakowane przyciągają turystów, którzy do późnych godzin nocnych korzystają z tej formy spędzenia czasu.
 
Najważniejszymi inwestycjami w infrastrukturę narciarską przed sezonem zimowym była budowa nowego wyciągu kanapowego w ośrodku ‘Klepki’, modernizacja trasy i oświetlenia oraz kupno nowego ratraka na Soszowie. Na Stożku wymieniono ‘Krasnala’ – to wyciąg dla najmłodszych. Stworzono tam też nową, odgrodzoną strefę dla dzieci wraz z przedszkolem. Takich miejsc jak to na Stożku, przy wiślańskich wyciągach jest wiele, tak samo jak dużo jest tutaj szkółek narciarskich.
 
To ważne inwestycje prywatne, ale warto też wspomnieć o inwestycjach miejskich na ‘Jonidle’ gdzie w tym roku gmina wybudowała nowe trasy dla biegaczy.
 
Warto w tym miejscu podkreślić, że promocja Wisły jest jedną z najlepszych w regionie. Ta ‘dbałość’ o dziennikarzy, a poprzez to o czytelników i słuchaczy, co podkreślano podczas spotkania wielokrotnie, przejawia się w częstym kontakcie z przedstawicielami mediów. Jak podkreślali obecni na spotkaniu dziennikarze, bardzo ważną rzeczą jest to, że promocja Wisły często wysyła e-maile z zapowiedziami najważniejszych wydarzeń w mieście. To ‘atakowanie’ dziennikarzy, skutkuje tym, że Wisła często obecna jest na internetowych stronach portali, gazet czy w innych środkach masowego przekazu. Również konferencje u burmistrza, oprócz Cieszyna, są wyjątkiem na dziennikarskiej mapie Śląska Cieszyńskiego.
 
Pomimo ciężkiej pracy, bo przez cały rok jest mnóstwo imprez i wydarzeń, też sytuacji, które są dobre, ale czasem i kontrowersyjne, często trzeba szybko reagować na pewne sprawy, mimo to ciągle pojawiają się nowe i świeże pomysły na reklamę naszego miasta. To też zasługa osób, które się tutaj pojawiają. Cieszymy się, ze mogliśmy dzisiaj, przy świątecznym stole spędzić czas z nimi – mówi Ewa Zarychta szefowa Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu UM w Wiśle. Jak zaznacza, nie byłoby tak wielu turystów w mieście, gdyby nie ciekawe wydarzenia i imprezy. Ale to też dzięki mediom, które na nie zapraszają i te wydarzenia relacjonują, tak wielu odwiedzających się tutaj pojawia.
 
To ważna rzecz, żeby byli zadowoleni mieszkańcy i turyści. To nasza wspólna praca, zarówno urzędu miasta jak i dziennikarzy. To wy jesteście podczas każdej imprezy, dlatego miło, że możemy się tutaj spotkać przy tym stole – mówiła w stronę dziennikarzy Zarychta.
 
Podczas spotkania podsumowano mijający rok. Przedstawiono fotograficzny zapis wydarzeń, które odbyły się w mieście. To był bardzo udany sezon letni, jesień też. Teraz wkraczamy w następny – zimowy. – mówi burmistrz Wsiły Jan Poloczek. Jak zaznacza, zamierzenia, które stawiał sobie ale i pracownikom, a też i te, które radni postawili – udało się zrealizować. Wiele inwestycji rozpoczęto, w przyszłym roku będą one miały swój finał, mam nadzieję, że Wisła pokaże się znowu w nowym obliczu. – dodaje włodarz miasta.
 
Ale w Wiśle toczy się również wiele inwestycji prywatnych. To, jak dodaje Poloczek, efekt budowy kilka lat temu hotelu Gołębiewski. To był pierwszy krok. Ludzie zobaczyli, że w Wiśle opłaca się inwestować, że są turyści. Cieszę się, że ludzie sami od siebie chcą tworzyć nowe atrakcje w Wiśle i nowe miejsca pracy.
 
Spotkanie w Wiśle było też okazją do rozmów na temat najbliższych wydarzeń. Te zapowiadają się bardzo ciekawie, a ich ranga będzie wysoka. Już 26 grudnia na skoczni w Malince odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. 4-5 stycznia 2014 odbędzie się Puchar Kontynentalny, czy wreszcie Puchar Świata 16 stycznia. Nie zabraknie w lutym biegu retro na nartach i Pucharu Radia Zet i Beskidzkiej 5. Na stałe w wiślański kalendarz imprez wpisał się również Bieg Po Nowe Życie – impreza, która co roku ściąga gwiazdy, które promują akcję transplantologii.
 
Wydarzeń w Wiśle w nadchodzącym roku będzie wiele. Na łamach Portalu OX.pl znajdziecie ich zapowiedzi i relacje z tych, które się już odbyły. Nie zabraknie także fotoreportaży. A my, ze strony dziennikarzy portalu OX.pl też dziękujemy za całoroczną współpracę wszystkim pracownikom referatu wiślańskiej promocji.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: