Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: podrzuciła dziecko pod bramę

Choć miniony weekend upłynął w powiecie spokojnie, do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie Wisły. W niedzielny (1.05.11) wieczór mężczyzna zgłosił się na posterunek w Wiśle z kilkumiesięcznym dzieckiem, które ktoś podrzucił pod bramę jego domu.

Późnym wieczorem, około 22.00 w niedzielę (1 maja 2011) przed jedną z posesji w Wiśle podrzucono dziecko - W niedziele wieczorem do Komisariatu Policji w Wiśle przyszedł mężczyzna z kilkumiesięcznym dzieckiem na ręku. Oświadczył dyżurnemu, że dziecko nie należy do niego i znalazł go na terenie swojej posesji. Przed godziną 22.00 z okien swojego domu zauważył samochód, który podjechał pod bramę. Wysiadła z niego nieznana mu osoba, zostawiła pakunek na zewnątrz, po czym wsiadła z powrotem do samochodu i odjechała dalej  - relacjonuje zdarzenie mł. asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy KPP w Cieszynie:

Zaintrygowany mężczyzna wyszedł przed dom, by zobaczyć, co zostawiono przed jego domem. Okazało się, że było to kilkumiesięczne niemowlę w samochodowym foteliku. Na zewnątrz było około 3 stopni Celsjusza. Mężczyzna zaniósł dziecko na posterunek. Funkcjonariusze zaopiekowali się dziewczynką, która ma zaledwie 3 miesiące i przekazali ją do Pogotowia Opiekuńczego: - Jest zdrowe i nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo - informuje Rafał Domagała: - Funkcjonariusze szybko ustalili, że to 24-letnia mieszkanka Ustronia podrzuciła swoje dziecko właścicielowi posesji. Tego wieczora nie było z nią żadnego kontaktu. Następnego dnia rano została przez nich zatrzymana, miała ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Kiedy kobieta wytrzeźwiała w policyjnym areszcie, przedstawiono jej zarzuty porzucenia i bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego dziecka. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Poza tym wydarzeniem w powiecie było dość spokojnie: - Od piątku do wtorku policjanci wyjeżdżali do interwencji 160 razy na terenie całego powiatu. Głównie interwencje dotyczyły awantur domowych i zakłóceń porządku w miejscach publicznych - podaje Domagała i dodaje: - Ponadto odnotowano 9 kradzieży i 6 włamań. W Cieszynie i w Wiśle zgłoszono rozboje, których sprawcy zostali już zatrzymani.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: