Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: odwodnienie do oczyszczenia

W Wiśle pojawiały się problemy dotyczące drogi wojewódzkiej 942 – ulicy Wyzwolenia. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że nieprawidłowe utrzymanie przydrożnych rowów może doprowadzić do zalania okolicznych posesji. Sprawą zajęli się radni oraz burmistrz miasta.

29 września 2020 do Burmistrza Miasta Wisła wpłynęło pismo od radnych opisujące problem nieprawidłowego utrzymania i czyszczenia rowów przy ulicy Wyzwolenia (DW 942). Radni nakreślili problem, wyjaśniając, że brak stałego utrzymania w dobrym stanie rowów oraz przepustów może doprowadzić do sytuacji, że nieruchomości usytuowane przy drodze będą zalewane. W związku z tym burmistrz zwrócił się do Zarządu Dróg Wojewódzkich o rozwiązanie problemu.

Odpowiedź wpłynęła końcem października 2020 roku, a radnym została przedstawiona podczas listopadowej (5.11) sesji Rady Miasta Wisła. Działania radnych i burmistrza przyniosły oczekiwany skutek – zleca się wykonawcy prace związane z czyszczeniem systemu odwodnienia (…) roboty należy wykonać w trybie pilnym, jednak nie później niż do 30.11.2020 – poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: