Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

COVID-19 w Domach Pomocy Społecznej. Szpital tymczasowy w Ustroniu.

Jak informuje rzecznik Wojewody Śląskiego w Domach Pomocy Społecznej w Skoczowie i Cieszynie odnotowano zakażonych koronawirusem. Teraz odwiedzą je wymazobusy, aby sprawdzić skalę zachorowań. Trwają też prace związane z organizacją szpitala tymczasowego w Ustroniu.


W miniony weekend w województwie śląskim odnotowano zachorowania pośród mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. – Obecnie na 106 zarejestrowanych podmiotów w 44 odnotowano zakażenia wśród mieszkańców. To placówki w Bielsku – Białej, Skoczowie, Zawierciu, Gliwicach, Mysłowicach, Chorzowie, Cieszynie i Częstochowie. W każdym z nich służby sanitarne ujawniły od jednej do kilku nawet zakażonych osób – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Teraz podopieczni DPS-ów przejdą wymazy, aby sprawdzić skalę zakażenia. - W najbliższych dniach w domach tych pojawią się tzw. wymazobusy, aby pobrać próbki biologiczne od wszystkich, mieszkańców i personelu, do badań pod kątem obecności Covid- 19 – dodaje rzeczniczka wojewody.

Jak informuje Alina Kucharzewska trwają prace przy budowie tymczasowych szpitali w MCK w Katowicach i w Porcie Lotniczym w Pyrzowicach. - Jeśli chodzi o trzeci taki obiekt, ten zlokalizowany będzie w jednym z uzdrowisk w Ustroniu i będzie mógł przyjąć nawet 200 pacjentów ciężko chorujących na koronawirusa – dodaje. Szpital tymczasowy powstanie w sanatorium Równica, które już wydało komunikat w tej sprawie. - Grupa American Heart of Poland (a Uzdrowisko Ustroń jest jej częścią) zdecydowała się na przekazanie kolejnych miejsc dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W ten sposób możemy pomóc. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji dlatego, zdecydowaliśmy się udostępnić kolejne budynki znajdujące się na terenie kompleksu uzdrowiskowego w Ustroniu i przekształcić je w izolatoria. Każdego dnia prowadzimy rozmowy dotyczące udostępnienia kolejnych ośrodków i nie jest to nasze ostatnie słowo w tej kwestii - komentuje Paweł Kaźmierczak, Dyrektor Medyczny, Członek Zarządu Grupy American Heart of Poland.

KOD

Pisaliśmy: Ustroń 600 covidowych łózek

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-10 18:59:01
666: "Bezsensowne restrykcje oraz zrujnowanie funkcjonowania służby zdrowia na wiosnę tego roku, owocuje dzisiaj wzrostem zgonów o 40%! To jest przytłaczająca liczba. Dzisiaj umierają najsłabsze osoby, które wcześniej były pozbawione leczenia w szpitalach. W październiku odchylenie liczby zgonów wyniosło ponad 13 tysięcy! W tym samym okresie liczba zgonów ze stwierdzonym zakażeniem SARS-COV2 (proszę nie mylić ze zgonami z powodu choroby COVID19) wyniosła 3,1 tysiąca osób. Te liczby pokazują dobitnie, że mamy do czynienia ze znacznym wzrostem śmiertelności z powodu przerwanych lub zaniechanych terapii onkologicznych, zawałów, udarów i powikłań innych, dotychczas normalnie leczonych chorób. Jak już wielokrotnie mówiłem, terapia okazała się gorsza, niż choroba. To niestety jeszcze nie koniec. Aby uniknąć dalszego narastania ilości ofiar z powodu restrykcji i sparaliżowania ochrony zdrowia należy domagać się - wręcz żądać - zniesienia dławiących normalne funkcjonowanie państwa i służb medycznych - restrykcji i obostrzeń. Obostrzeń nie służących niczemu dobremu. Jak pokazują fakty - ilość zachorowań wzrasta pomimo ich wprowadzenia (nic nie dały poza ewidentnymi szkodami zdrowotnymi i gospodarczymi)." Covidohisterykom, w imieniu zmarłych, serdeczne Bóg zapłać.
2020-11-11 05:05:37
Jarek.K: Zagraniczne media rozpisują się na temat opublikowanego we wtorek, 10 listopada, raportu Watykanu dotyczącego sprawy byłego kardynała z USA, Theodore McCarricka. "Lwią częścią winy obarczono zmarłego świętego - Jana Pawła II"
2020-11-11 05:06:20
Jarek.K: "Wybuchowy raport na temat McCarricka w dużej mierze obwinia Jana Pawła II" - informuje "National Catholic Reporter". Łagodniejszym nagłówkiem opatrzyła informację włoska "La Stampa": "Pedofilia i nadużycia. Jak McCarrick oszukał Wojtyłę i został kardynałem w Waszyngtonie"
2020-11-11 05:06:57
Jarek.K: "Papież Jan Paweł II był informowany o oskarżeniach wobec Theodore McCarricka, a mimo to zdecydował się go awansować na podstawie zaprzeczeń samego McCarricka i śledztwa amerykańskich biskupów, które było niedokładne i niekompletne" - relacjonuje stacja CNN. "Według Watykanu Jan Paweł II wiedział o zarzutach wobec byłego kardynała McCarricka na dwie dekady przed usunięciem go ze stanu kapłańskiego" - donosi "Washington Post".
2020-11-11 05:13:07
krzysztof.mm.: teraz kolej na resztę tych wszystkich jędraszewskich, dzięgów, tyrawów, kowlaczyków itede - określenia 'stajnia Augiasza' i 'polski episkopat' to teraz synonimy, kolaboracja z PRL-owską esbecją i pedofilia to niejedyne grzechy kleru, pomniki stawiane JP II już ustawiają się w kolejce na śmietnik historii
2020-11-11 05:16:39
krzysztof.mm.: bo wyrok już zapadł - Dziwisza nigdy nie lubiano w Watykanie, mniejsza o powody, miał paru koleżków z którymi łączyły go dziś nam objawiane szemrane interesy, jego głowa już idzie pod topór - tak poświęcając kolejnego k a m e r d y n a ł a rozgrywający próbują bronić siebie samych - ot, taki gambit kamardynalski
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: