Wisła na dłużej

W Wiśle rozpoczęła się druga, zimowa edycja akcji ''Wisła... zostaję dłużej - dostaję więcej''. Wiślanie liczą na sukces podobny do pierwszej edycji.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie osób i grup przebywających w ośrodkach w Wiśle, które uiściły opłatę miejscową. - Akcja polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15%) na określone w nich atrakcje turystyczne, więc turyści, którzy uiszczają opłatę miejscowa, zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów przewyższa wysokość tej opłaty. Karty wydawane są przez podmioty oferujące pobyt w Wiśle i rozliczające się z gminą z inkasowanej opłaty miejscowej, zatem zyskują też uczciwi gestorzy, którzy mogą swoim gościom zaproponować karty rabatowe – informują włodarze Wisły.

– To rozwiązanie, dzięki któremu wspólne działania przynoszą korzyść miastu, przedsiębiorstwom branży turystycznej, mieszkańcom i odwiedzającym Wisłę turystom. Opłata miejscowa stanowi dla miasta dochód, pozwalający na realizację niektórych niezbędnych do funkcjonowania miejscowości zadań. Ja mogę się tylko cieszyć, że razem dbamy o to, aby nie malały dochody budżetowe z tego tytułu, bo te pieniądze tak naprawdę są inwestycją w rozwój turystyki w Wiśle – mówi burmistrz Tomasz Bujok.

Jak podkreślają wiślańscy urzędnicy, wprowadzenie akcji możliwe jest dzięki aktywnemu włączeniu się w jej realizację firm lokalnych, udzielających rabatów. – Mamy nadzieję, że wprowadzenie takiej formy promocji zwiększy zainteresowanie obiektami udzielającymi rabatu i zachęci turystów do odwiedzenia naszej miejscowości – zaznacza Katarzyna Swęda, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wisła Otwarta Turystycznie”, która razem z samorządem organizuje akcję.

Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej. Karty te gestorzy mogą od 15 grudnia pobierać w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Hoffa.

Czytaj również:

Przyciągają turystów rabatami

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją