Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: kto wybuduje kompleks edukacyjno-ekologiczny?

W sierpniu tego roku ma zakończyć się budowa ośrodka edukacyjno-ekologicznego w Wiśle-Jonidle. Niedawno zamknięty został przetarg, który wyłonił firmę odpowiedzialną za przeprowadzenie inwestycji. Kto został wybrany i kiedy planowane jest rozpoczęcie robót?

Przypomnijmy, że chodzi o ośrodek edukacji ekologicznej, który ma powstać na terenach, które obecnie zajmują budynki klubu sportowego Wisła. W pobliżu znajduje się także niedawno oddany do użytku park przy stawie. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 10,2 mln zł. Placówkę, razem z miastem, współtworzyć w pewien sposób będzie Nadleśnictwo Wisła, o czym pisaliśmy tutaj.

Budowę realizować będzie firma MGBUILDING Sp. z o.o. Sp.K. z Kielc, która za realizację zainkasuje blisko 10 mln 300 tys. zł. Z kolei kolei nadzór inwestorski będzie sprawować Zakład Usług Budowlanych Nadzoru i Kosztorysowania Paweł Cieślar, mający swą siedzibę w Wiśle (jego oferta opiewała na kwotę 48 tys. 800 zł).

Na czwartkowej (31.01) sesji rady miejskiej, radny Mirosław Wójcik zapytał burmistrza o opinię w sprawie wykonawcy. Tomasz Bujok mówił- co do firmy, często te mocno sprawdzone nie dają rady, a te, które wydaje się, że nie dadzą rady, świetnie sobie radzą w różnych warunkach. Oczywiście firma w postępowaniu przetargowym spełnia wszelkie wymogi, które postawiliśmy w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Przedstawiła również odpowiednie referencje konieczne do potwierdzenia odpowiedniej jakości.

Kiedy ruszą prace budowlane? Mamy bardzo niewiele czasu, firma zadeklarowała chęć wejścia od 15 lutego na teren budowy, tak więc też czuje presje czasu i od tego momentu powinna zacząć rozbiórkę tych obiektów, które tam są - dodał włodarz gminy.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: