Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła i Jabłonków chcą pozyskać pieniądze dla OSP

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok spotkał się niedawno ze starostą Jabłonkowa Jiřím Hamrozim. Tematem rozmów było pozyskanie środków unijnych na doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych w przygranicznych miejscowościach.

- Z Jabłonkowem w przeszłości pisaliśmy kilka małych projektów na pozyskanie transgranicznych funduszy i chcemy podtrzymać tę współpracę. Mamy nawet kilkanaście tematów, które można by rozwiązać wspólnie ze stroną czeską - mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Wisła burmistrz Bujok. - Jednym z nich - mówię tu o dużym projekcie - jest właśnie współpraca OSP i zakup sprzętu dla nich. Jabłonków w poprzedniej perspektywie finansowej UE współpracował w tym zakresie z gminą Istebna, ale obecnie istebniański samorząd nie wykazał zbyt dużego zainteresowania. Dlatego też to my otrzymaliśmy zaproszenie - dodawał.

Bujok przyznał, że obie strony spotkały się już kilkukrotnie w sprawie sporządzenia odpowiedniego wniosku o pozyskanie pieniędzy. Wisła ubiega się o nawet 1,5 mln zł. - Są to takie działania, które mają pokazać chęć współpracy. Powiem tak pół-żartem pół-serio - jak jeden kupi węża, to drugi ma kupić auto, które go przewiezie. Czyli załóżmy, że jedna strona zakupi drona do zlokalizowania pożaru, by druga miała możliwość sprawnego dojazdu w te tereny quadem czy innym sprzętem. Rozmawialiśmy z jednostkami, pytaliśmy co jest im potrzebne do działań w obszarach transgranicznych - wyjaśniał burmistrz Wisły.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: