Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła gotowa na Letnią Grand Prix

Już w następny weekend odbędą się konkursy Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Jak podkreśla Andrzej Wąsowicz, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów, polscy skoczkowie są w bardzo dobrej dyspozycji.

Polska kadra w tym tygodniu trenowała na wiślańskim obiekcie (pisaliśmy o tym tutaj). Zdaniem Wąsowicza, nasi skoczkowie są w formie. - Nasi najlepsi skoczkowie po raz drugi tego lata mieli zgrupowanie tutaj u nas w Wiśle. Obserwowałem ich treningi wtedy i teraz, dlatego widzę wyraźny progres. Podczas pierwszego obozu byli lekko przygaszeni w związku z aktualną wtedy sytuacją i te ich skoki były bardzo różne. Teraz ta nasza trójka czołowych zawodników: Kubacki, Stoch i Żyła naprawdę bardzo dobrze się prezentowała, a wymieniona przeze mnie kolejność nie jest przypadkowa. Dawid Kubacki oddawał przepiękne skoki - podkreśla.

Działacz chwali też zawodników WSS Wisła. - Bardzo cieszy mnie postęp tych młodych, oczywiście stażem, zawodników. Jestem pod wrażeniem skoków Tomasza Pilcha, Klemensa Murańki czy Aleksandra Zniszczoła. Ci skoczkowie zrobili wyraźny postęp i przy takiej obsadzie zawodów mogą powalczyć o naprawdę dobre miejsca.

Udział w zawodach zgłosiły reprezentacje z 13 krajów: Polski, Austrii, Bułgarii, Czech, Kanady, Niemiec, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA i Norwegii. Warto jednak dodać, że występ Roberta Johannsona, Daniela Andre-Tande i spółki nie jest pewny. - Norwegowie bardzo chcą przylecieć do Wisły i startować w zawodach FIS Grand Prix. Jednak po wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe z Polski, ich start stoi pod znakiem zapytania. Wciąż czekamy na ostateczną decyzję reprezentacji Norwegii - mówi Wąsowicz.

Na zawody będzie mogło wejść maksymalnie 524 kibiców. Liczba ta wynika z wprowadzonych niedawno obostrzeń na terenie powiatów objętych "żółtą strefą". Bilety wciąż są dostępne, a transmisję z zawodów prowadzić będzie Telewizja Polska.

Sporo materiałów znajdziecie też na OX.pl - będziemy obecni na zawodach i poprowadzimy relację tekstową z obu konkursów indywidualnych oraz kwalifikacji.

Program zawodów
FIS Grand Prix Wisła 2020
21-23.08.2020

21.08.2020, piątek
16:00 - oficjalny trening (dwie serie)
18:00 - kwalifikacje

22.08.2020, sobota
16:30 - seria próbna
17:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

23.08.2020, niedziela
16:15 - kwalifikacje
17:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

KR/PZN

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-15 23:13:25
Korn82: Pierwsze se drogę zróbcie a potem ściągajcie ludzi... Ta Wisła to patologia!!! Wszystko rozjeb... Masakra
2020-08-18 21:18:04
jula: Gotowa na skoki i na kolejne zakazenia wirusem.Brawo PZN,brawo wladze Wisły,jesteście super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: