Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kadra skoczków trenuje w Wiśle

Od wczoraj (10.08) na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle trenują polscy skoczkowie z kadry narodowej. Inauguracyjne zawody Letniego Grand Prix na tym obiekcie odbędą się od 21-23 sierpnia.

Wiślańskie konkursy są obecnie jedynymi oficjalnie zatwierdzonymi przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) w tegorocznym cyklu Letniej Grand Prix. Jak informuje jednak portal skijumping.pl, trwają negocjacje z norweską federacją dotyczące organizacji zawodów tej rangi w Lillehammer lub Oslo. - Po odwołaniu tak wielu zaplanowanych konkursów Letniego Grand Prix, FIS zaczęła rozważać możliwość znalezienia zastępstwa dla części zawodów. Obecnie pracujemy nad tym, aby osiągnąć ten cel, jednakże krótki okres czasu, jakim dysponujemy, a także wyzwania związane z pandemią COVID-19 z pewnością nie są pomocne - przyznaje Sandro Pertile, nowy dyrektor Pucharu Świata w rozmowie ze wspomnianym portalem.

W Wiśle trenuje cała kadra narodowa licząca dwunastu skoczków, w skład której wchodzą też zawodnicy z naszego regionu, na czele z Piotrem Żyłą, Pawłem Wąskiem, Tomaszem Pilchem, Aleksandrem Zniszczołem i Kacprem Juroszkiem. Pisaliśmy: Zmiana wśród skoczków

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: