Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: dotacja i nabór dodatkowy

Gmina Wisła poinformowała o otrzymaniu dotacji od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na ograniczenie niskiej emisji. Dofinansowanie wynosi 732 tysiące złotych, co pozwoli na dofinansowanie inwestycji już zgłoszonych do urzędu oraz na ogłoszenie dodatkowego naboru dla zainteresowanych.

Nabór wniosków na dofinansowania wymiany starych, nieekologicznych kotłów na nowe, bardziej wydajne i mniej szkodliwe dla środowiska źródła energii trwał w Wiśle od 12 lutego do 6 marca 2020 roku. Na inwestycję można otrzymać aż 70% dofinansowania (liczone z ceny zakupu i montażu nowego źródła ciepła), nie więcej jednak niż 7.000 złotych. Dotacja przyznana przez WFOŚiGW przekazał na ten cel Wiśle 732 tysiące złotych, co pozwoli na dofinansowanie wymiany aż 106 „kopciuchów” - Ponieważ kilku wnioskodawców już zrezygnowało z wymiany kotła, Urząd Miejski w Wiśle planuje ogłosić nabór uzupełniający wniosków (na razie nie wiadomo czy będzie to jeszcze w 2020 roku, czy dopiero w 2021). Warto więc na bieżąco śledzić Aktualności na stronie www.wisla.pl, bo to właśnie tutaj zostaną opublikowane informacje o zasadach i terminach dodatkowego naboru – wyjaśnia wiślański Magistrat.

Dofinansowaniu podlega zakup i montaż nowego źródła ciepła. W pierwszej kolejności pieniądze trafią do wnioskodawców, którzy o dotację starali się w lutym i marcu 2020 roku, jednak w związku z przyznanymi środkami i rezygnacją kilku osób, szansa na uzyskanie wsparcia jeszcze w tym roku się pojawi. Aby skorzystać ze wsparcia, mieszkaniec Gminy Wisła musi planować inwestycję polegającą na wymianie starego źródła ciepła na piec gazowy lub piec na drewno i pellet 5. klasy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: