Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: co dalej z inwestycją na Bukowej?

W lutym mieszkańców Wisły bulwersował temat budowy kolejnych apartamentowców na zboczu góry Bukowej. Po nagłośnieniu sprawy inwestor postanowił wstrzymać prace. Czy to oznacza definitywny koniec inwestycji?

- To zupełnie inna inwestycja, to inwestor o innym składzie właścicielskim - przynajmniej z tego, co mi wiadomo, bo postępowanie dotyczące pozwolenia na budowę nie toczyło się w Urzędzie Miasta Wisła. Jest ono zawieszone, a od inwestora mamy zapewnienie, że będzie się chciał z nami spotkać i ma zaproponować rozwiązanie, które będzie satysfakcjonować mieszkańców ul. Bukowej. Przyjdzie czas na takie spotkanie, nie mam żadnych powodów, aby nie ufać inwestorowi - do tej pory wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań i deklaracji. Zorganizujemy je, gdy będę mógł znowu pełnić swoje obowiązki w Urzędzie Miasta - mówił we wtorek (30.06) na konferencji prasowej Tomasz Bujok. Burmistrz Wisły uczestniczył w niej oczywiście online.

Podobne stanowisko samorządowiec zajął w kwietniu, kiedy to mówił też o możliwości przeprojektowania inwestycji. Pisaliśmy: Wisła: apartamentowce zostaną przeprojektowane?

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-05 00:14:24
miriam11: Ja, inwestor już trzepie portami. I rozmyślo co powiedzom mieszkańcy Wisły. Na puściliście se wesz do kożucha.
2020-07-05 14:07:46
Ironman: Jak można pozwolić na budowanie takiego szajsu w takim miejscu???
2020-07-05 18:27:29
stefanbbn: ironman---zupelna zgoda,cenie pana Burmistrza za fantastyczna prace na rzecz miasta Wisly-niestety ta inwestycja oszpeci Wisle na wiele lat,najlepiej byloby roboty wstrzymac i te konstrukcje rozebrac.
2020-07-05 19:49:27
GusGus: stefanbbn: Jak uważasz, kto przy rozwiązaniu które proponujesz powinien zwrócić inwestorowi koszty tej inwestycji, na którą dostał pozwolenie? Warto też pamiętać, że pozwolenie na budowę wydaje Starostwo Powiatowe w Cieszynie a nie Burmistrz Wisły.
2020-07-05 20:18:28
stefanbbn: GUS-jesli takie bezsensowe ---bo przeciez Wisla ma w swoich dolinach dosyc miejsca na apartamentowce bez sensu jest zabudowa szczytow czy zbocz gor---to skutki musi poniesc starostwo.Taki betonowo szklanno-metalowy monster nie tylko ze SZPECI takze woda kanalizacja prad dojazd sa problematyczne.Ile jeszcze szczytow gorskich musi pasc ofiarom takich bezskrulowych inwesterow.Wyobraz sobe na kazdym wislanskim szczycie postawia takie monstrualne budynki---jak optycznie bedzie wygladala Wisla?Dlaczego miasto nic nie robi z obiektami ktore od 20-30 lat stoja i czas zzera te obiekty do ruiny.Przyklad dawna Restauracja Turystyczna przy ulicy Kopydlo.Ponad 20 lat nie mozna ustalic ( tak mi pisze urzad miasta)wlascicielow tego obiektu.W tej chwili grozi ten budynek zawaleniem--- niestety bezdomni czasami tam nocuja i sa awantury przy wodce.Ponad 20 lat rzekomo nie mozna nic zrobic a tutaj w ciagu paru miesiecy godzi sie starostwo na taka fatalna inwestycje.Wstyd dla Wisly
2020-07-05 23:20:27
krzysztof.mm: chwała bogu jeszcze są przepisy prawa w takich przypadkach a nie widzimisię jednego czy drugiego oszołoma forumowego
2020-07-05 23:38:20
Halos: stefanbbn: Jakie skutki ma ponieść Starostwo? Jakie rozebrać? Bo się Tobie nie podoba? Starostwo wydało zgodne z przepisami pozwolenie na budowę na wniosek Inwestora. Nikt się od niego nie odwołał, nikt go nie uchylił, można budować legalnie, co też Inwestor robi. Mnie się ten budynek może nie podobać, Tobie też nie, ale jest legalny i jeśli Inwestor będzie chciał to go postawi i nic Tobie ani mnie do tego. Takie jest prawo! Niech to wreszcie do ludzi dotrze.
2020-07-06 07:13:13
GusGus: stefanbbn: Pytasz ile szczytów musi ,,paść ofiarą inwestorów''? No tyle ile Rada Gminy Wisły w Planie Urządzania Przestrzennego przewidziała pod tereny budowlane i następnie które mieszkańcy Wisły sprzedali inwestorom. Tu akurat odpowiedź jest prosta. Co do innych zaniedbanych budynków a zwłaszcza tego w Kopydle to oczywiście masz rację. Dawno miasto powinno zrobić z tym porządek.
2020-07-06 07:58:56
GusGus: Weź też pod uwagę, że Starostwo wydało pozwolenie na podstawie Planu Zagospodarowania Przestrzennego miasta Wisły, w którym to Rada Miasta przewidziała te tereny pod budownictwo. I pewnie działo się to na wniosek właścicieli tych terenów. Więc tutaj nikt mieszkańcom niczego wbrew ich woli nie robił. Przecież mieszkańcy mogą nie przeznaczać takich terenów pod zabudowę a nawet jak już są terenami budowlanymi, to nikt ich nie zmusza do sprzedaży takich terenów inwestorom. Tu nie działo się nic wbrew woli mieszkańców.
2020-07-06 14:39:05
stefanbbn: widzisz Gus tak jest zawsze,sa podstawy prawne a ze na tych podstawach zarabia sie forse--wtedy te projekty sa konsenkwentie realizowane.Zapomnisz przelac urzedowi miasta 5 zlotych-dostajesz listy z pogrozkami + odsetki.Ten obiekt na ulicy Kopydlo nawet nie jest zabezpieczony-miasto od ponad 20 lat rzekomo ustala wlasciciela.Dziwie sie wislanskiej ochronie przyrody,ze zgadza sie na takie olbrzymie ingerencje w swiat wislanskiej przyrody i zgadza sie na plany zabudowy szczytow wislanskich.To jest skandal,Rada Miasta ktora zgadza sie na zabudowe szczytow nie dziala w interesach miasta tylko PROFITU.Juz teraz spokojnie nie dojedzie sie do Wisly--nawet po remoncie nic sie specjalnie nie zmieni bo szerokosc tzw wislanki nie polepszy sie.Przykro mi patrzec na nasze szczyty bo tzw. radni miejscy sa radnymi swojej kieszeni.
2020-07-07 08:05:13
maykel: Takie "granie" pod publikę a i tak zrobią po swojemu. Ktoś przytuli odpowiednią kasę i bum.. prace szybko zostaną ukończone a mieszkańcy Wisły będą mogli między sobą wymienić się własnym zdaniem :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: