Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła bez wiceburmistrza

31 marca był ostatnim dniem pracy Lidii Forias - wiceburmistrz Wisły. Od wczoraj (1 kwietnia), zgodnie z decyzją burmistrza, stanowisko zostało zlikwidowane.

Lidia Forias była wiceburmistrzem Wisły od 2010 roku. Została powołana na to stanowisko przez Jana Poloczka, który wygrał wybory 4 lata temu. W ubiegłym roku, funkcję burmistrza objął Tomasz Bujok. Po wygranych wyborach, pozostawił tę samą osobę w funkcji wiceburmistrza. Taki stan trwał do wtorku. Od wczoraj w wiślańskim samorządzie nie ma już stanowiska wiceburmistrza.

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Wisły Tomasza Bujoka. - Pani Lidia Forias nie jest już wiceburmistrzem, powodem jest to, że zlikwidowałem stanowisko wiceburmistrza w Urzędzie Miasta. Nie będę powoływał nikogo innego na to stanowisko. Po części wynika to z oszczędności. Asystent, którego zatrudniłem po wyborach będzie pilotował sprawy, które będą wdrażane. Będzie odpowiedzialny m.in. za kulturę, turystykę, informatykę, ale również pozyskiwanie środków zewnętrznych. Pełną odpowiedzialność biorę na siebie, poniekąd część zakresu nadzoru będzie miał sekretarz miasta. Nie planuję w przyszłości powoływania kogoś na stanowisko wiceburmistrza, ale życie nauczyło mnie, że - nigdy nie mów nigdy. Na dzień dzisiejszy nie widzę takiej potrzeby.

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: