Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiosenne porządki w gminie Brenna

Już po raz kolejny młodzież szkolna z terenu gminy Brenna sprzątała swoje miejscowości. Akcję pod hasłem ''Wiosenne Sprzątanie Terenów Zielonych w gminie Brenna'' 28 kwietnia zorganizowała Komisja Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie wspólnie u Urzędem Gminy Brenna i Nadleśnictwem Ustroń.

Młodzież zebrała trzydzieści 100 litrowych worków śmieci. - Turyści i mieszkańcy gminy na poboczach, przy ścieżkach i w innych miejscach pozostawiają opakowania po spożytych napojach, posiłkach oraz zbędne przedmioty gospodarstwa domowego – wylicza przewodniczący KOP PTTK Jan Machała, organizator akcji.

Młodzież gimnazjalna wspólnie z opiekunami i społecznikami z KOP PTTK uzbrojona w worki i foliowe rękawice przeszła szlaki w Brennej i tereny nad Brennicą w Górkach. - Szczególnie tam można było natrafić na „wszystko” – relacjonuje Machała.

W akcji wzięli także udział przedstawicielami Nadleśnictwa Ustroń. Pogoda dopisała, a po zakończonej akcji wszyscy spotkali się w Kolibie Skalnego Dworku w Brennej. Uczestnicząca w akcji młodzież otrzymała ciepły posiłek zapewniony przez Gminę Brenna. Głodni wiedzy natomiast i chętni do jej zweryfikowania wystartowali w konkursie wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej, który przeprowadzili przedstawiciele KOP PTTK Jan Machała i Piotr Stebel oraz Sebastian Marcol z Nadleśnictwa Ustroń. Zwyciężyła Anna Jąderko z Gimnazjum w Górkach przed Magdą Kisza z Gimnazjum w Brennej. Kolejne miejsca zajęli Robert Kawik (Gimn. w Brennej) oraz Dawid Najda (Gimn. Górki). Zwycięzcy konkursu otrzymali ufundowane przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK nagrody. Wszyscy natomiast od Gminy Brenna dostali pamiątkowe znaczki związane ze sprzątaniem.


Na koniec Prezes Oddziału PTTK Jacek Tyczkowski oraz przewodniczący KOP PTTK Jan Machała podziękowali uczestnikom akcji i ich opiekunom za wykonanie pracy na rzecz obiektu przyrodniczego i wyrazili nadzieję, że praca ta zaowocuje większą dbałością o najbliższe otoczenie, o środowisko, a młodzież nie tylko sama nie będzie śmiecić, ale także będzie zwracać uwagę innym.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: