Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wigilijka UTW

W czwartek (21.12) na ternie Kasztanowego Dworu w Cieszynie odbyło się spotkanie wigilijkowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy zasiedli przy okrągłych stołach, aby móc razem przeżywać święta. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, nie brakowało również gości specjalnych.

Zaproszenie na spotkanie wigilijne UTW w Cieszynie przyjął między innymi senator, Tadeusz Kopeć. Niestety, ze względu na obowiązku służbowe nie mógł przybyć osobiście, jednak pojawiła się delegacja z biura senatora, która zapewniła gościom wigilijki słodkie upominki. Oprócz tego na spotkaniu pojawił się przedstawiciel Uniwersytetu Śląskiego i radny cieszyński Krzysztof Pszczółka oraz przedstawiciele rady programowej UTW: Teresa Wałga i Izabela Kula.

- Pragnę gorąco w ten grudniowy wieczór przywitać Was. Czas nadchodzących świąt Bożego Narodzenia to dla nas seniorów okazja do spotkania się w swoim gronie oraz możliwość przeżywania bliskości i wspólnoty, a także przekazywania tradycji – mówiła prezes CUTW Lucyna Bałandziuk w czasie części oficjalnej – życzę nam wszystkim przeżywania w zdrowiu i wzajemnej bliskości nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Niech te święta będą dla każdego z nas niezapomnianym czasem, spędzonym bez pośpiechu, trosk, zmartwień, niech będą wytchnieniem od codziennych zmagań i kłopotów (…).

Po uroczystym rozpoczęciu nadszedł czas na kolację wigilijną. Na stole zagościł tradycyjny barszcz z krokietem oraz karp. Następnie pojawiły się również cieszyńskie ciasteczka, dostarczone przez gości spotkania. W czasie trwania spotkania, czas muzyką umilał Tomek Rakowski, a po kolacji pojawił się zespół Dzwonków ze Skoczowa, działający przy parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Goście mogli cieszyć się muzyką pięknych kolęd i pastorałek we wspaniałym wykonaniu.

Po występnie Dzwonków, nadszedł czas na składanie życzeń. Seniorzy dzielili się opłatkiem, życząc sobie wszelkich pomyślności, a także rozmawiając i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Był to moment pełen wzruszeń, ale również śmiechu i radości. Było to ostatnie wspólne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku 2017, kolejne odbędą się dopiero w styczniu 2018 (tutaj znów ruszą spotkania organizowane przez poszczególne sekcje oraz wykłady plenarne, dzięki którym seniorzy będą mieli szansę nie tylko spotkać się w gronie przyjaciół, ale również rozwijać swoje pasje i zainteresowania).

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: