Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wielu za szybko... Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość”

W piątek (17.05.2024) w powiecie cieszyńskim, tak jak i całym kraju, policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. "Ciężką nogę" w regionie miało aż 92 kierowców.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego cieszyńskiej komendy, tak jak i mundurowi w całym kraju, prowadzili w piątek działania „Prędkość”.

- Celem tych działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Policjanci uświadamiali również kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą zbyt szybka jazda – zauważa podkomisarz Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej KPP.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut.

- Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego – pyta Pawlik.

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości.

- Łącznie w ramach akcji skontrolowali 92 kierujących, ujawnili tyle samo wkroczeń związanych z  przekroczeniem dozwolonej prędkości. W 82 przypadkach postępowanie zakończone zostało mandatem, w 10 mundurowi poprzestali na pouczeniu sprawcy wykroczenia – informuje oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze. Przede wszystkim do kierowców - zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcie na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-21 07:49:38
ai2357: Kilka razy na rok staną na drogach, napiszą, że "kierowcy jeżdżą szybko" i gotowe. Pora na CSa. Z resztą, władza sama lubi docisnąć pedał w podłogę. Ostatnio na drodze BB-Cieszyn SG jechała sobie ok. 140 km/h a sygnałów nie mieli. No to jak ci zwykli ludzie mają jeździć przepisowo?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: