Wielki sukces Tomasza Pilcha

To był fenomenalny konkurs w wykonaniu 17-letniego Tomasza Pilcha. Zawodnik WSS Wisła wygrał wczorajsze (9.12), inaugurujące zawody w Pucharze Kontynentalnym.

Do Whistler, gdzie rozpoczęto zmagania w ramach Pucharu Kontynentalnego, udało się czterech polskich reprezentantów - Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka oraz Paweł Wąsek. Już po pierwszej serii pachniało sensacją. 17-latek, który jest siostrzeńcem Adama Małysza, zapewnił sobie pierwsze punkty, przystępując do drugiej serii z pierwszego miejsca. Podczas pierwszej próby, skoczek z Wisły oddał najdłuższy skok spośród wszystkich uczestników (102,5 m). Z kolei Paweł Wąsek, drugi z reprezentantów wiślańskiego klubu, jako jedyny z biało-czerwonych, nie zdołał awansować do rundy finałowej.

Przy drugim skoku, Pilch wygrał z presją i uzyskał podobną odległość co kilkadziesiąt minut wcześniej (101), co ostatecznie pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim znaleźli się Philipp Aschenwald oraz Marius Lindvik. Pozostali polscy skoczkowie zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce - Murańka był 24., a Kantyka 29.

Dzisiaj (10.12), na godz. 20:00, jest zaplanowany drugi konkurs, w którym Tomasz Pilch wystąpi z koszulką lidera Pucharu Kontynentalnego.