Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wielki happening w Koniakowie

Fundacja Koronki Koniakowskie otrzymała 20 tysięcy złotych dotacji z Programu „Niepodległa”. Lucyna Ligocka-Kohut, prezes fundacji poinformowała, że pieniądze przeznaczone zostaną na projekt pt: Pokoleniowe Heklowanie. Początek już 7 września.

- Zaproszony jest cały Koniaków. Mam nadzieję, że przyjdzie dużo osób. Wydarzenie rozpoczynające projekt odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których inauguracja jest właśnie w Koniakowie. Później będzie jeszcze sesja zdjęciowa, wystawa starych zdjęć, prelekcje w szkołach dla najmłodszych o historii koronki oraz druk kalendarza na 2020 rok – wyjaśniła Lucyna Ligocka-Kohut.

Jak informuje biuro Programu „Niepodległa” 119 podmiotów otrzyma łącznie 2 mln złotych. W sumie wpłynęło 335 wniosków. Dofinansowanie wynosi od 2 tys. do 20 tys. zł. - „Koalicje dla Niepodległej” to system małych dotacji przeznaczonych dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych, które realizują projekty wraz z partnerami. Celem strategicznym programu jest włączenie mieszkańców w działania związane ze zwiększeniem świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i odbudową państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości – wyjaśniają przedstawiciele „Niepodległej”.

Wydarzenia, czy też projekty, które otrzymały dofinansowanie powinny – zdaniem biura „Niepodległej” - wzmacniać poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję państwową i narodową – wolność, solidarność oraz poszanowanie godności i praw człowieka.


anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: