Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wielki dzień dla wszystkich scraperek

Do tej pory zloty scrapbookingowe organizowane były w dużych miastach. Przyszła jednak pora na zmiany. W minioną sobotę (26 maja) impreza zawitała do Cieszyna. Na pomysł zorganizowania Południowego Zlotu Scrapowego wpadła Alicja Panewka z Cieszyna, znana wśród scrapbookerów pod nickiem ''asica p.''

Scrapbookerzy stanowią grupę, która pomysłami i radami wymienia się za pomocą internetu. Tym razem w mieście nad Olzą spotkali się uczestnicy, którzy do tej pory znali się tylko z „sieci”.

Za nami Południowy Zlot Scrapbookingowy, czyli wielki dzień dla wszystkich scraperek. 

Spotkanie, które po raz pierwszy zawitało do Cieszyna niemal od razu zyskało szerokie grono zwolenników również wśród mieszkańców miasta. Nic dziwnego w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że scrapbooking w niezwykły sposób potrafi łączyć ludzi. - Nie do końca wiedziałam, o co chodzi i co to właściwie jest ten scrapbooking. Przyszłam na zlot z ciekawości, a wyszłam zaopatrzona w całe mnóstwo materiałów niezbędnych do rozpoczęcia przygody z tą formą rękodzieła – przyznaje Ewelina Kuś z Cieszyna – muszę przyznać, że „wpadłam po uszy” i już zyskałam duszę scraperki.

Dla niewtajemniczonych - scrapbooking to tworzenie prac z wykorzystaniem papieru, różnego rodzaju ozdób i dodatków,a także zdjęć. W tym ręcznym tworzeniu i dekorowaniu, nie ma określonych zasad, czy reguł...  Sztukę tą można wykorzystać przy tworzeniu notesów, kartek okolicznościowych, zaproszeń, kalendarzy, obrazków, ramek... Pomysł i wykonanie – zależą tylko od nas.  Scrapbooking to przede wszystkim jednak wspaniała zabawa. 

Południowy Zlot Scrapbookingowy to także pokazy, warsztaty i spotkania... Pozostaje mieć nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w cieszyński kalendarz, ściągając do Cieszyna z odległych zakątków Polski scraperki oraz osoby kochające hand-made, zakupy, pogaduchy i warsztaty. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: