Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oficjalne otwarcie mostu

Nowa kładka jest już gotowa, jednak na oficjalne otwarcie musimy poczekać do 5 czerwca. Niektórzy jednak czekać nie chcą i już dzisiaj korzystają z kolejnego połączenia, które zyskał Cieszyn i Czeski Cieszyn.

Otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego ''Pod Wałką'', realizowanego wspólnie ze stroną czeską w ramach projektów: SPORTPARK - Park Sportowy i SPORTMOST - Most Sportowy zaplanowano na czerwiec.

Nowy most nad Olzą ma blisko 100 metrów długości, różowy kolor i już w czerwcu oficjalnie połączy polski i czeski Cieszyn. Już dzisiaj jednak korzystają z niego  spacerowicze, rowerzyści i osoby jeżdżące na rolkach.

- Wybraliśmy się z żoną na spacer, żeby z bliska zobaczyć, jak wygląda „różowa” budowla, którą widać z daleka – mówi Andrzej Patrok mieszkaniec Cieszyna – Muszę przyznać, że kładka robi wrażenie, szczególnie jej kolor i kształt ...  

Projekt SPORTMOST i SPORTPARK stara się stworzyć wspólną przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańców miast Czeski Cieszyn i Cieszyn lub ich gości. Sam most pełnił będzie podwójną funkcję. Ma służyć pieszym, równocześnie jednak będąc kontynuacją trasy rowerowej i jej wzajemnym połączeniem z trasami rowerowymi parków sportowych w Czeskim Cieszynie i w Cieszynie. 

- Oficjalne otwarcie Mostu Sportowego planowane jest przez stronę czeską na 5 czerwca – informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy cieszyńskiego ratusza.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: