Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wielka atrakcja coraz bliżej

O krok bliżej do odwiertu. Jest chętny, by czuwać nad całością zadania.  Jedna firma która chce pełnić funkcję inżyniera kontraktu odwiertu w Grodźcu. Oferta podmiotu, który wystartował w przetargu jest niższa, niż kwota przeznaczona na to zadanie przez samorząd w Jasienicy.

Ogłaszając przetarg, władze gminy informowały, że gotowe są zapłacić inżynierowi kontraktu 754 tys. zł. Oferta firmy z Poznania, która jako jedyna stanęła do przetargu, opiewa na 670 tys. zł.

Inżynier  kontraktu zajmie się doradztwem  przy kolejnym zamówieniu, jakim będzie wybór wykonawcy odwiertu, a także nadzorem i dozorem  geologicznym podczas prac, wykonaniem  badań laboratoryjnych oraz opracowaniem i zatwierdzenie dokumentacji hydrogeologicznej.

Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy zapowiedział, że jak tylko rozstrzygnięty zostanie obecny przetarg i podpisana zostanie umowa, gmina ogłosi kolejny  – już na wykonanie samego odwiertu. Ten przetarg ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Odwiert miałby zostać wykonany do końca września 2024 r.

Przypomnijmy - w oparciu o ciepłe źródła powstać  w Grodźcu kompleks  o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i rehabilitacyjnym.  

Jasienica na sam odwiert ma pieniądze.  Zawarła umowę z  Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dofinansuje to zadanie kwotą 14,86 mln zł. Pieniądze te w całości pokryją wykonanie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych „Jasienica GT-1” w Grodźcu. Jasienicki projekt znalazł się wśród 15 wniosków z całej Polski, jakie Fundusz zakwalifikował do sfinansowania.

Otwór poszukiwawczo-rozpoznawczy zostanie wykonany na działce w Grodźcu, która ma powierzchnię 5,5 ha. Jest ona własnością gminy. Otwór może mieć głębokość prawie 2 km. Projekt obejmuje również wykonanie dokumentacji hydrogeologicznej, zawierającej wyniki badań polowych i laboratoryjnych.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: