Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczór z piosenką francuską

W najbliższą sobotę 19 grudnia (sobota) Orkiestra Kameralna i soliści pod dyrekcją Jean-Claude?a Hauptmanna oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na spektakl słowno-muzyczny ''Chaja&Edith''.

Spektakl opisuje  historię dwóch kobiet, które nigdy się nie spotkały, żyją w całkowicie odmiennych światach, a jednak mają wiele wspólnego. Obie przychodzą na świat grudniowej, zimowej nocy. Swoje dziecięce lata przeżywają w biedzie. Obie swoją odwagą, życiową energią i przebojowością podbijają świat. Osiągają sukces i popularność dzięki swojej wytrwałości. Mają jeszcze jedną wspólną cechę – 147 centymetrów wzrostu. 

Widowisko„Chaja&Edith” powstało w 100. rocznicę urodzin Edith Piaf oraz w 50. rocznicę śmierci Chaji Heleny Rubinstein. Ma na celu upamiętnienie obu postaci, ale także przybliżenie sylwetki Heleny Rubinstein, która jako jedna z najbogatszych kobiet w historii świata, jest postacią mało znaną.

W spektaklu wykorzystano fragmenty książek Michèle Fitoussi – „Helena Rubinstein, kobieta, która wymyśliła piękno” oraz Edith Piaf – „Na balu szczęścia. Autobiografia”. Muzyka, która odgrywa w spektaklu główną rolę, ma zabrać słuchacza i widza w podróż na XIX-wieczny krakowski Kazimierz oraz do Paryża XX wieku.

 Spektakl „Chaja&Edith” w wersji francuskojęzycznej po raz pierwszy zaprezentowany został na francuskiej wyspie Reunion, na Oceanie Indyjskim w czerwcu 2015 roku. Polskojęzyczna premiera miała miejsce 28 listopada br. w ustrońskiej Prażakówce.

Spektakl odbędzie się 19 grudnia 2015 r., o godz. 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie. Wstęp będzie wolny. 

(red/mat.pras.)


Zobacz  materiał na temat Chaja i Edith w Prażakówce:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: