Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczór Regionalny w Zebrzydwicach

Już po raz ósmy w Zespole Szkół w Zebrzydowicach im. K.K. Baczyńskiego odbył się Wieczór Regionalny. Niezapomniane przeżycia zapewnili zaproszonym gościom uczniowie zebrzydowickiej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Podczas tego popołudnia, które wspólnymi siłami przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, rządziła gwara i to ta w najczystszej postaci, z ojcowskiego domu. – Ogólnopolskie media lansują „inną kulturę”, inny rodzaj kultury, dlatego ważnym jest aby pielęgnować tradycje i zwyczaje swojej małej ojczyzny. Ważne jest również to, aby przekazywać to naszym, coraz to młodszym pokoleniom – mówiła rozpoczynając wieczór, dyrektor szkoły, Jolanta Wawrzyczek.

Samo przedstawienie, w którym nie brakowało humorystycznych akcentów, tańca ludowego oraz gwary, miało przede wszystkim edukacyjny charakter. Nie zabrakło też tradycyjnego, nostalgicznego momentu, jakim jest wspólne odśpiewanie przez wszystkich, hymnu śląska cieszyńskiego – Ojcowskiego Domu. VIII Wieczór Regionalny, to już historia, jednak na pewno za rok czeka nas kolejna edycja, z pewnością już po części z innymi aktorami…

(red)


źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: