Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej strażaków w regionie

Marzec okazał się dobrym miesiącem dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Jak poinformowała cieszyńska komenda, od 1 marca zwiększyły się stany minimalne strażaków, pełniących służbę 24-godzinną. Dzięki temu strażacy będą mogli działać skuteczniej, zwiększy się również poziom bezpieczeństwa w powiecie.

- Od dnia 1 marca 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Cieszynie zwiększyły się stany minimalne strażaków zawodowych pełniących służbę 24-godzinną w powiecie cieszyńskim z 21 do 27 funkcjonariuszy – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W związku z tym w JRG PSP w Cieszynie służbę pełnić będzie 9 strażaków zamiast 7, w JRG w Skoczowie będzie 8 zamiast 6 strażaków, tak samo w JRG w Ustroniu. Jest to możliwe, dzięki pozyskaniu 24 etatów dla strażaków z PSP w powiecie cieszyńskim — Zwiększony stan pozwoli na bardziej skuteczne i bezpieczne działania zarówno dla ratowników, jak i potrzebujących pomocy — wyjaśnia Pokrzywa.

Jak się okazuje, zwiększająca się liczba strażaków nie dotyczy tylko Śląska Cieszyńskiego, ale całej Polski. Jak poinformowało MSWiA, 2018 rok był pierwszym rokiem od 2014 roku, kiedy przyjętych do straży zostało więcej ratowników, niż z niej odeszło. Biorąc pod uwagę ilość zdarzeń, do których wyjeżdżają ratownicy, jest to szczególnie istotne. Przykładem może być, chociażby wichura z nocy 10/11 marca 2019 roku, kiedy w ciągu kilkunastu godzin w samym powiecie cieszyńskim strażacy musieli interweniować około 150 razy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: