Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej na drogi w Jasienicy

Więcej, niż planowano znajdzie się środków na remonty dróg w Jasienicy.


Gmina Jasienica tak jak w ubiegłym roku, zamierza dołożyć więcej środków do remontów dróg niż pierwotnie zaplanowała.
Sytuacja finansowa Gminy jest bardzo dobra, dlatego możemy sobie pozwolić na poszerzenie zakresu prac przy remontach dróg – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Udział w wytypowaniu dróg do remontu mają mieszkańcy, rady sołeckie i sołtysi. -  Okazało się, że zadania na sporządzonej liście obejmują remont odcinków dróg o łącznej długości 5,5 km, co wyceniono na ok. 3,3 mln zł. Tymczasem na razie na tegoroczne remonty dróg zaplanowano 1,4 mln zł-


Dlatego także wójt zamierza zaproponować Radzie Gminy Jasienica zwiększenie wydatków o 1 mln zł. Jak przypomina Urząd Gminy w Jasienicy, w 2021 roku udało się wyremontować odcinki dróg gminnych o łącznej długości 9,7 km, a początkowa zaplanowana kwota 1,7 mln zł ostatecznie wzrosła do ok. 3,5 mln zł. – Oprócz dołożenia środków do remontów dróg z własnego budżetu, udało się nam też pozyskać dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych – wyjaśnia Janusz Pierzyna.


Wójt przypomina, że obecnie remontowane odcinki to najczęściej drogi wykonywane przed kilkudziesięciu laty w sposób nie zawsze zgodny z zasadami budowy. Np. wiele z nich położono na nieustabilizowanym podłożu, wskutek tego nawierzchnia szybko ulegała uszkodzeniu i zużyciu. Remonty przeprowadzane współcześnie zawsze w zakresie prac przewidują wzmocnienie podłoża na przebudowywanych odcinkach. – Dzięki temu teraz po remontach drogi przetrwają dużo dłużej – dodaje Janusz Pierzyna.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: