Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej kursów m.in. do Chybia i Strumienia?

Od rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 minęło już półtora miesiąca i emocje, związane ze zmianami zaczynają powoli opadać. Wciąż jednak pojawiają się zapytania i wnioski, dotyczące zmian w komunikacji publicznej. Ze względu na zmiany w szkołach, do Cieszyna dojeżdża więcej uczniów, a lekcje trwają dłużej. Władze samorządowe starają się stanąć na wysokości zadania i wprowadzić dodatkowe kursy oraz zmienić te istniejące w taki sposób, żeby uczniowie nie musieli martwić się dojazdem do szkoły, czy też powrotem do domu.

Często omawianym tematem na sesjach Rady Powiatu Cieszyńskiego były dojazdy uczniów, mieszkających na terenie Trójwsi, lub Wisły. Okazuje się jednak, że postulaty dotyczą również kursów autobusów z innych część powiatu. Przedmiotem interpelacji, jednego z radnych powiatowych jest organizacja kursu z Gołysza do Cieszyna – zwracam się z prośbą o zmianę organizacji kursu (…) z Gołysza do Cieszyna o godzinie 6:03. Proponowana zmiana dotyczy miejsca rozpoczęcia kursu, zamiast Gołysza na Chybie. Rozpoczęcie kursu w Gołyszu uniemożliwia przejazd uczniom z Chybia, Mnicha i w dużej mierze z Zaborza. Kurs z Gołysza obejmuje tylko pasażerów od Drogomyśla – zauważa Radny Powiatowy Mirosław Staniek, w swoim piśmie do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego. Radny zauważa również, że Chybie i Strumień są gminami najbardziej oddalonymi od Cieszyna i każde rozwiązanie usprawniające transport, mają duży oddźwięk społeczny, a brak odpowiednich rozwiązań w komunikacji autobusowej może spowodować, że placówki oświatowej w powiecie cieszyńskim staną się zdecydowanie mniej atrakcyjne.

W odpowiedzi ma interpelację radnego, we wrześniu pojawiła się prośba o cierpliwość. Dopiero po przedstawieniu postulatów na spotkaniu z Radą Przewoźników, umożliwi rozpatrzenie propozycji. Odpowiedź pojawiła się w październiku 2019 roku i zawiera dobre informacje dla wszystkich mieszkańców Chybia i Strumienia, którzy korzystają z komunikacji publicznej. Jak poinformował Mieczysław Szczurek, większość postulatów została uwzględniona. W rozkładzie jazdy pojawiły się zmiany, dodany został również wieczorny kurs. Co więcej, od listopada ma zostać uruchomiona kolejna linia komunikacyjna — w listopadzie zostanie uruchomiona linia komunikacyjna Skoczów – Drogomyśl – Chybie – Strumień, o charakterze użyteczności publicznej. Wszelkie zmiany w rozkładach jazdy dokonywane są po dogłębnych analizach potrzeb w odniesieniu do możliwości technicznych, dlatego realizacja wszystkich postulatów nie jest możliwa – wyjaśnia Mieczysław Szczurek.

Pełna treść interpelacji i odpowiedzi dostępne tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-17 17:14:51
tom lem: Czyżby to te żółte autobusy, które nie potrafią obsłużyć kursów miejskich i podmiejskich, będą obsługiwały rzeczone połączenia?;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: