Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej kobiety, czy mężczyźni?

W każdym mieście i w każdej Gminie działają Biblioteki Publiczne, które są dostępne każdemu mieszkańcowi, który się zarejestruje. Dodatkowo w Cieszynie znajdują się przy ul. Srebrnej 6 (siedziba koła Polskiego Związku Niewidomych) zbiory książki mówionej. W ostatnich dniach Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworzu przedstawiła krótką ale ciekawą statystykę.  

 Pracownice biblioteki przeanalizowały kartoteki czytelników, wypożyczeni porównując jak to się prezentuje: czytelniczki (kobiety) i czytelnicy (mężczyźni). Już na początek pierwsza cyfra praktycznie mówi wszystko – 66% Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej (GBP) to KOBIETY

GBP zauważa, że względem kraju wygląda to tak, że kobiety również czytają częściej niż mężczyźni (odpowiednio 51% i 33%), wśród kobiet większa jest również grupa osób czytających najintensywniej – co najmniej 7 książek w ciągu roku przeczytało 15% z nich (w przypadku mężczyzn odsetek ten wynosi 7%).

Przyjemność płynącą z lektury książek kobiety mają znacznie bardziej uwewnętrznioną – 52% z nich lubi lub bardzo lubi czytać książki (taką postawę  deklaruje 32% mężczyzn).

Czytać można na różne sposoby,-można wypożyczyć książkę w bibliotece, kupić w księgarni ,czy kupić lub wypożyczyć lekturę w formacie elektronicznym. Nawet Ci, którzy nie lubią lub nie mogą czytać, mają wyjście, wystarczy żę kupią lub wypożyczą audiobooka i wygodnie mogą daną pozycję odsłuchać... 

 AK/GBP

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: