Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej kasy na basen

Choć za oknem aura nie nastraja do plażowania w Strumieniu nie mogą już się doczekać, kiedy skorzystają z nowego basenu. Niedawno do strumieńskiego ratusza wpłynęła dodatkowa, pozytywna informacja, dotycząca tej inwestycji-Strumień otrzyma ponad 2 mln złotych więcej na remont basenu, niż planowały władze.

To będzie najnowocześniejszy miejski basen w okolicy. Co ważne, choć plażować będzie można pod gołym niebem, basen tętnić będzie życiem przez cały rok. W budynku dzisiejszych szatni mieścić się będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, a tym samym w zimie basen nie będzie zamierał, tylko zmieniał formę swojej działalności. Taki remont i metamorfoza basenu na Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji sporo kosztuje. W czasie kryzysu liczy się każdy grosz. Jednak do Strumienia wpłynęła miła wiadomość. Która ucieszyła przede wszystkim burmistrza i radnych.


Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o zwiększeniu dotacji do modernizacji basenu w Strumieniu. Do budżetu miasta wpłynie o 2,1 mln zł więcej niż wstępnie planowano.


Zwiększono poziom dofinansowania tej inwestycji z 55 procent na 85, o czym poinformowała na ostatniej sesji Rady Miejskiej Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. – Jest to duża inwestycja. Obecnie trwa procedura przygotowania przetargu. Cieszę się, że udało się zwiększyć dofinansowanie. Realizacja projektu wymaga dużego zaangażowania ze strony Urzędu Miejskiego – powiedziała Anna Grygierek.


Radni ucieszyli się, każde odciążenie budżetu gminy, jest na wagę złota. – Jestem pod wrażeniem. Jest to dużo mniejsze obciążenie dla naszego budżetu i wsparcie jakie otrzymamy pozwoli nam na zrealizowanie tego zadania przy naszym mniejszym udziale finansowym – podkreślił Czesław Greń, przewodniczący Rady Miejskiej.


Projekt odnowy miejskiego basenu dofinansowano jako jeden z 15 projektów z całego województwa śląskiego. To jedno z największych przedsięwzięć miasta. Koszt wykonania tej inwestycji oscyluje na 8 mln zł. Z nowego basenu będzie można korzystać w 2013 roku.


KOD

Zobacz też: "Basen będzie jak marzenie"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: