Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nuty pamięci w Istebnej

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to czas kiedy szczególnie pamiętamy o tych, którzy odeszli. Tych niezastąpionych, jedynych, kochanych, tak bardzo ważnych... Odwiedzamy cmentarze, modlimy się spotykamy się w rodzinnym gronie, aby przypomnieć czas kiedy nasi bliscy już zmarli, byli wśród nas. Istebna proponuje na ten czas zadumy i refleksji spotkanie ze sztuką.

Już po raz 12. w Istebnej będzie można uczestniczyć w Zaduszkach Istebniańskich. 2 listopada po raz kolejny spotykając się ze sztuką, będzie można przenieść się w świat wspomnień o tych, którzy odeszli. Właśnie w Dzień Zaduszny zaplanowano tradycyjne Zaduszki Istebniańskie. 


Niepowtarzalny wieczór rozpocznie się o godz. 18.00. Na początku wystąpi grupa Cieszyńskiego Studia Teatralnego w spektaklu poetyckim na motywach dzieł Czesława Miłosza. Później górale będą wspominać śp. Rafała Wałacha – folklorystę i dokumentalistę folkloru górali śląskich. O tej postaci opowie etnografka, dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle – Małgorzata Kiereś. Następnie wystąpią Wałasi, którzy swój koncert zadedykują właśnie śp. Rafałowi Wałachowi.


12. Zaduszki Istebniańskie odbędą się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „na Dzielcu”. Początek o godz. 18.00.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: