Wiaty są, ale autobusów brak

Pięć nowych wiat przystankowych pojawiło się w ostatnim czasie w Pierśćcu. Nowe przystanki są, ale niestety coraz mniej jest autobusów, które przy nich się zatrzymują.

Były nadgryzione zębem czasu, część z nich upodobali sobie wandale. Zdewastowane wiaty straszyły już od lat w Pierśćcu. Ich stan zagrażał też bezpieczeństwu użytkowników. W tym roku znalazły się środki na ich wymianę. Pięć tysięcy przeznaczono z funduszu sołeckiego, resztę stanowiły środki, które pozostały z czasów, kiedy we wsi budowano wodociąg. Teraz spożytkowano je na cel mieszkańców. Wymieniono wszystkie, znajdujące się w granicach sołectwa zadaszenia przy przystankach.

- Ich zakup oraz montaż, piasek, kamień, kostka, obrzeża to wydatek nieco ponad 25,5 tys zł – mówi Monika Szyndler, sołtys Pierśćca. Jak przyznaje, szkoda, że tak niewiele autobusów przejeżdża przez wieś. Mimo to, z inwestycji skorzystają nie tylko oczekujący na transport. - Wiaty te, jak można już zaobserwować, służą nie tylko pasażerom autobusów, chroniąc ich przed deszczem czy wiatrem. Poprawiła się także znacznie estetyka naszej wioski, konstrukcje są stabilne, bezpieczne i korzysta z nich także wielu spacerujących seniorów. Nawet rowerzyści zatrzymują się i przeglądają mapy, czy chodziarze nordic walking i biegacze, którzy też co jakiś czas przecież muszą przystanąć i odpocząć – dodaje Szyndler.

W tym roku z funduszu sołeckiego w Pierśćcu na ulicy Nad Potokiem wykonana będzie nakładka asfaltowa, koszt to 50 tys. zł. Natomiast na ul. Uchylany, Jaworowej i Dworskiej w kilku miejscach jest jaśniej dzięki nowym latarniom.

JB

źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją