Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wiatr storpedował konkurs w Szczyrku

Puchar Świata w skokach narciarskich, po raz pierwszy, zawitał do Szczyrku. Niestety, na skoczni Skalite (HS104) dał o sobie znać wiatr. Pierwszą serię nie udało się dokończyć, pomimo iż wystąpiło w niej 40 zawodników.

Szczyrk gościł skoczków narciarskich w środowe popołudnie, ale gospodarzom zabrakło szczęścia ze względu na silnie wiejący wiatr. Sędziowie, pomimo iż w pierwszej serii wystąpiło 40 zawodników, postanowili odwołać konkurs. Wówczas na prowadzeniu znajdował się Dawid Kubacki. Wysoko plasował się Piotr Żyła (na zdj.), który zajmował 5. miejsce, a Paweł Wąsek klasyfikował się pod koniec pierwszej „10”.

Aleksander Zniszczoł oddał najdłuższy skok w serii próbnej, uzyskując aż 103,5 metra – w konkursie byłby to rekord skoczni. Niestety, w zawodach nie trafił już na korzystne warunki i uzyskał tylko 91 m. – Jestem zdenerwowany, bo wiem na co mnie stać, a przy takich warunkach, gdzie wiatr zmienia się co chwilę to ciężko ocenić taki konkurs. Nieprzyjemny wiatr za progiem, zabrakło wysokości, więc było trudno. Szczęście miałem w serii próbnej, ale w konkursie już go zabrakło – przyznał wiślanin dla stacji Eurosport.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: