Kolejny rekord Mateusza Maliny
To już 26. rekord Polski Maliny i drugi na przestrzeni jednego miesiąca! 9 listopada w Brnie, podczas zawodów we freedivingu, w kategorii DNF, polegającej na pokonaniu jak najdłuższego dystansu pod wodą na jednym wdechu bez płetw, Polak przepłynął 226 m, osiągając najlepszy wynik na świecie. Swoim wyczynem w Dean’s Blue Hole przy wyspie Long Island na Bahamach, sportowiec potwierdza, że jest w szczytowej formie.
- Zawsze chciałem zanurkować w tym miejscu, uważanym za jedną z najlepszych lokalizacji freediverów na świecie, jednak jeszcze do niedawna było to poza moim zasięgiem. Nurkowanie swobodne wymaga bowiem nie tylko wielu poświęceń i żmudnej pracy, ale także funduszy, ponieważ wiąże się wyjazdami w odległe miejsca, gdzie odbywają się najważniejsze zawody w tej dyscyplinie - mówi Mateusz Malina. I dodaje: Dzięki sponsorowi, który uwierzył w mój potencjał i w trudnym dla mnie momencie umożliwił mi kontynuowanie sportowej kariery, dziś mogę realizować moje marzenia i zawodowe cele.
A robi to niezwykle skutecznie! Od kiedy w lipcu 2014 Malina przystąpił do programu „Grena Talents Forge”, międzynarodowej firmy medycznej Grena, w Polaka wstąpiła nowa energia, a jego kariera nabiera tempa. - Wciąż podwyższam sobie poprzeczkę, by wspinać się na nowe szczyty. Wiem, że tylko systematyczna praca pozwoli mi wyjść poza moje dotychczasowe osiągnięcia i pobić własne rekordy. A sukces w Brnie i teraz na Bahamach to dla mnie kolejne potwierdzenie, że warto! – podsumowuje Malina.
Choć trudno w to uwierzyć, 28-letni sportowiec, urodzony w Ustroniu, gdzie nie było nawet basenu (!), trudnej sztuki freedivingu uczył się sam - z internetowych filmów instruktażowych. Dziś to jedyny Polak ze światowej czołówki w nurkowaniu swobodnym - ma na koncie tytuł wicemistrza świata z 2011 roku, rekord świata w kategorii najdłuższego dystansu pod wodą w pływaniu bez płetw na jednym wdechu oraz 26 rekordów Polski. Freediving to dyscyplina sportowa, która w Polsce dopiero się rozwija. Mateusz Malina przeciera szlaki udowadniając, że wytrwałość i pasja, dają szansę na urzeczywistnienie nawet najbardziej szalonych marzeń.
Program „Grena Talents Forge” prowadzi międzynarodowa firma medyczna GRENA Ltd, działająca także na polskim rynku jako dostawca m.in. sprzętów do innowacyjnych operacji w torakochirurgii (chirurgia klatki piersiowej). Ideą programu jest wspieranie młodych utalentowanych ludzi na lokalnych rynkach. W Polsce, poza Mateuszem Maliną opieką objęto także Sebastiana Druszkiewicza, łyżwiarza szybkiego, członka polskiej reprezentacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, który ostatnio wystąpił także w Seulu w Pucharze Świata na dystansie 10 km.
red./mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.