Zloty Tomiczek i Chętnicki

W niedzielę 14 września Gabriel Chętnicki z Zebrzydowic w Drużynowych Mistrzostwach Polski w motocrossie stanął na najwyższym miejscu na podium. Chętnicki wywalczył wtedy złoty medal wraz z Tomaszem Wysockim i Jakubem Barczewskim. W minioną sobotę (27 września) dołożył do tego sukcesu kolejny tytuł mistrzowski.

Podczas sobotnich Międzynarodowych Drużynowych MistrzostwCzech Juniorów, które odbyły się w miejscowości Třebiz, zawodnik rodem  Zebrzydowic i jego koledzy z drużyny JD 191 A 6: Węgier Zsolz Kovacs i Czech Martin Vondrášek nie dali żadnych szans rywalom i wywalczyli złoty medal. Do tego sukcesu niewątpliwie przyczynił się „Gaba” Chętnicki wygrywając oba wyścigi w klasie do 125 ccm.

Klasyfikacja końcowa:

1. JD 191 A - 6 pkt.
Gabriel Chętnicki (Polska), Zsolz Kovacs (Węgry), Martin Vondrášek (Czechy)

2. BO Oil 1 - 11 pkt.
Tomáš Kohút (Słowacja), Radek Větrovský (Czechy), Petr Polák (Czechy)

3. Orion - Mňuk Vysoké Mýto - 15 pkt.
Dušan Drdaj (Czechy), Roman Maliha (Czechy), Petr Rathouský (Czechy)

4. Motosportklub Málkov I  - 18 pkt.
Patrik Příhoda (Czechy), Jakub Terešák Czechy), Daniel Stehlík (Czechy)

5. Motosport Chýnov I - 23 pkt.
Marvin Salzer (Austria), Michael Sander (Austria), René Hofer (Austria)

6. Motorsport Chýnov II - 32 pkt.
Luděk Černý (Czechy), Jiří Pach (Czechy), Tom Schilcher (Austria)

Gabriel Chętnicki to nie jedyny zawodnik odnoszący sukces w sportach motorowych. Mistrzostwo Polski zdobył również Adam Tomiczek z Cieszyna. W ubiegłym miesiącu w Człuchowie rozegrano siódmą, ostatnią rundę motocrossowych Mistrzostw Polski. W tych  zawodach w klasie MX-2 Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn) zajął drugie miejsce, co wystarczyło mu by sięgnąć po mistrzowski tytuł.