Wiadomości

Wkrótce w regionie

Październik 2017
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontakt24

wyświetleń: 10662komentarzy: 29

Dworzec PKS sprzedany!!!

10-05-2012 16:43

Był tylko jeden chętny na cieszyński dworzec. Przetarg wygrał przedsiębiorca z Białej Podlaskiej.
Cieszyński dworzec fot. JB Cieszyński dworzec fot. JB

 

Cieszyński dworzec autobusowy został sprzedany. Jeszcze w marcu było wiadomo, że cieszyński dworzec pójdzie pod młotek. Przetarg ogłosił Andrzej Sokólski likwidator cieszyńskiego PKS-u. Dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na spłatę długów i wypłatę odpraw zwalnianym pracownikom. 

Oferta przetargowa pojawiła się 20 kwietnia. Likwidator nowemu właścicielowi proponował budynek dworca autobusowego wraz z pawilonem gastronomicznym oraz działkę o powierzchni 5 tys. m kw. Wszystko to zostało wycenione na 3 mln 655 tys. zł. 

Już pierwszy przetarg wyłonił właściciela. Przedsiębiorca z Białej Podlaskiej kupił go za cenę wywoławczą. Dworzec ma w części zachować swoją dotychczasową funkcję. 

KOD

 
 
źródło: ox.pl
dodał: DK 10-05-2012 16:43
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (29)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Kenny
10-05-2012 17:39
Kenny
Kyrie eleison! Teraz tylko patrzeć jak odezwą się głosy - Sprzedali PKS! Sprzedali Polskę! Zdrajcy, mordercy! Wszystko wina Tuska....! etc.

rambo11
10-05-2012 17:41
rambo11
ciekawe co tam bedzie zamiast pks :)
Awesky
10-05-2012 17:48
Awesky
Jaki tu spokój, na na na
Nic się nie dzieje, na na na na
Nikt się nie bawi, na na na
Wszyscy się nudzą, na na na na
dyżurny
10-05-2012 17:52
dyżurny
Całe szczęście, że inwestor z Białej Podlaskiej, bo gdyby był z drugiego krańca Polski to pełno by było opini z pewnych środowisk, iż nasz kraj przejmuje sąsiad z zachodu ;)
Celebryta
10-05-2012 17:57
Celebryta
Dyżurny. Czyżbyś miał na myśli PISowskoAntyniemieckieOrazAntyrosyjskieOrazAntyWogóleAgresywneMoherowo-GeriatryczneTakzwanePseudoPatriotyczne środowisko z radiomaryjnym skrzywieniem?
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 18:11
[konto zostało usunięte]
Sprzedali PKS! Sprzedali Polskę! Zdrajcy, mordercy! Wszystko wina Tuska....!
dyżurny
10-05-2012 18:12
dyżurny
Janek.... Mogłeś wystartować w przetargu
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 18:31
[konto zostało usunięte]
Ciekawe, że firmie spoza rejonu opłacało się przejąć PKS. Czym my cieszyniacy nie dorównujemy temu inwestorowi?
Jeśli ktoś kupił czy7li oznacza, że warto. No i tu kolejne pytanie, dlaczego nasze lokalne pieniądze zostają rozp...?
Wszystkich z ratusza za jaja powiesić na Florianie, a tych co nie mają jaj, to za cycki.
jarek_arek
10-05-2012 18:34
jarek_arek
Salonu Mercedesa nie otworzą bo w Cieszynie nie sprzedadzą ani jednej sztuki. Lidl już jest, Biedronek z pięć i kaflok... Może park dinozaurów?
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 18:47
[konto zostało usunięte]
Śmiem odnosić wrażenie, że ktoś dostał łapówkę.
Uzasadnienie.
Jakiejś zewnętrznej firmie opłaca się zainwestować, a naszym włodarzom nie. Jeśli tak, to oznacza, że albo ktoś wziął w łapę, albo mamy nieudolnych włodarzy. Przemyślcie to.
skurzok710
10-05-2012 19:11
skurzok710
Do dyżurny - Lepszy sąsiad z zachodu niż sąsiad z wschodu.
W Cieszynie to chyba jeszcze Carrefoura nie ma xD
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 20:29
[konto zostało usunięte]
@zbicho: z taką logiką to ty Nobla z ekonomii nie dostaniesz...
@dyżurny: no co ty, ja żartowałem...
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 20:42
[konto zostało usunięte]
@ja-nek oświeć mnie noblisto, gdzie popełniłem błąd w rozumowaniu ;p
Faktem jest, że upraszczam, ale mimo wszystko jeśli ktoś z zwenątrz potrafi zająć się PKS-em, to oznacza, że albo naszym logikom nie zależy, albo coś z tego będą mieli.
No chyba, że jakieś trzecie wyjście jest - ale to już Ty nam pewnie wytłumaczysz ;p
vonboco
10-05-2012 21:46
vonboco
No tak wyłożyć przecież ponad 3,5 miliona to żaden problem dla małego miasta...
Czyż nie?
ryd
10-05-2012 22:19
ryd
No a dla OX-a to jakiś problem porozmawiać z inwestorem? W której części dworzec zachowa swoją funkcję ? No naprawdę obszerna wiadomość i nawet solidne zainteresowanie tematem, przez panią redaktor.
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 22:19
[konto zostało usunięte]
zbicho:
po pierwsze primo, samorządy nie są od prowadzenia działalności gospodarczej - ustawowo.
I bardzo dobrze, bo byśmy z pewnością wszyscy z torbami już chodzili dawno - i z wielokroć potężniejszym niż teraz garbem długu na plecach;

po drugie primo: na całym świecie all the time jedni kupują, inni sprzedają - place, budynki, firmy, udziały itepe. I ten, co dzisiaj kupuje, nieraz jutro sprzedaje, i wice wersal...
Czy to oznacza, że tylko kupujący znają się na biznesie?...

Po trzecie primo, posądzanie konkretnych w sumie ludzi publicznie o to, że wzięli łapówkę "bo decyzję o sprzedaży podjęli" - jest delikatnie, bardzo delikatnie mówiąc - nieeleganckie...
[konto zostało usunięte]
10-05-2012 22:26
[konto zostało usunięte]
...natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by patrzeć na ręce radnych i burmistrzów, kiedy WYDAJĄ nasze pieniądze... O, tu jak najbardziej mamy wszyscy pole do popisu począwszy od studiowania budżetu miasta, poprzez domaganie się jawności finansów takich molochów jak Zamek, ZBM czy MOSiR..
To nasz wspólny majątek - ale dane dotyczące finansów tych instytucji są naprawdę bardzo dobrze przez ratusz chronione. O jawność finansów wołajmy przede wszystkim, a wtedy łatwo nam będzie rozsądnie oceniać pracę ratusza.
alternatywy 5
11-05-2012 02:15
alternatywy 5
ja-nek
Mącisz i sam sobie przeczysz."samorządy nie są od prowadzenia działalności gospodarczej - ustawowo" a te firmy co wymieniasz to czyje to jest,i jeszcze inne, firma śmieciowa, miejskie autobusy i.t.d. Jak to nazwać, to nie działalność gospodarcza tylko charytatywna dla dobra ogółu ?. " To nasz wspólny majątek " - chyba długu .
Całe nieszczęście w tym, że urzędnicy prowadzą sobie działalności bez ryzyka, jak będzie trzeba to się klepnie uchwałę więc plajta nie grozi. Poza tym urzędnicy to klany rodzinne, kolesieństwo, układy i układziki.Trzepią kasę i się śmieją z łosi takich co wypruwają sobie flaki tz. Działalność Gospodarcza. Moje spostrzeżenia są trafne bo wycieram klamki naście lat i wiem co mówię.

Moim zdaniem miasto powinno mieć na głowie, infrastrukturę drogową, kolejową, jak i dworce . A teraz może będziesz czekał przy słupku z parasolką w ręku - stojąc bo ławka jedna i zajęta.
[konto zostało usunięte]
11-05-2012 04:18
[konto zostało usunięte]
dla rozjaśnienia zmąconym, jaśniej już się nie da - co autor miał na myśli:

"Działalność gospodarcza gmin nie ogranicza się wyłącznie do sfery użyteczności publicznej. Ustawa o gospodarce komunalnej daje możliwość prowadzenia przez samorządy działalności w celach zarobkowych. Działalność taka podlega jednak daleko idącym ograniczeniom. Może jej dokonywać jedynie gmina. Ustawa stanowi, że gmina może prowadzić zarobkową działalność gospodarczą jedynie wtedy, gdy na jej terenie istnieją niezaspokojone potrzeby wspólnoty samorządowej, występujące bezrobocie w znacznym stopniu wpływa ujemnie na poziom życia wspólnoty, a zastosowanie innych działań lub środków prawnych nie doprowadziło do zwiększenia aktywności gospodarczej, a w szczególności do znacznego ożywienia rynku lokalnego lub trwałego ograniczenia bezrobocia. Gmina musi wykazać zatem, że na jej terenie występują problemy, których nie można inaczej rozwiązać niż poprzez przejęcie inicjatywy gospodarczej przez gminę. Ograniczenia te nie mają jednak zastosowania, gdy gmina chce nabyć akcje lub udziały spółek zajmujących się czynnościami bankowymi, ubezpieczeniowymi oraz działalnością doradczą, promocyjną, edukacyjną i wydawniczą na rzecz samorządu terytorialnego."

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=93166

A przy okazji, kiedy gmina wkracza do biznesu, budzą się właśnie te upiory, o których piszesz - nadużywanie władzy, nieuczciwa konkurencja, klany rodzinne, kolesiostwo, układy... To jest oczywiście kolejny powód dla którego Panie Boże chroń nas przed samorządem w biznesie...:

"Lokalni przedsiębiorcy bywają często odsuwani od świadczenia usług, gdyż monopol w tym zakresie zapewniają sobie gminy. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi coraz to nowe postępowania antymonopolowe przeciwko gminom lub spółkom komunalnym, w których gminy mają większość udziałów. Gminy naruszają bowiem konkurencję na lokalnych rynkach zapewniają sobie monopol na usługi przewozowe, odprowadzanie ścieków i wywóz śmieci, składowanie odpadów, a nawet usługi pogrzebowe. UOKiK zarzuca gminom nadużywanie dominującej pozycji na rynku (czyli pozycji przekraczającej 40-procentowy udział w rynku). Takie działania gmin przejawiają się w ten sposób, że gminy ograniczają dostęp do rynku lokalnym przedsiębiorcom (np. odmawiają możliwości świadczenia niektórych usług) lub narzucają im uciążliwe warunki prowadzenia działalności (np. wydają zezwolenia na świadczenie usług na bardzo krótkie okresy). Przykładowo, gminy zabraniają prywatnym przewoźnikom korzystania z przystanków miejskich, a to oznacza dla nich de facto zakaz świadczenia tego rodzaju usług. Zdarza się również, że ustalają przedsiębiorcom dowolne, rażąco krótkie, terminy obowiązywania zezwoleń na prowadzenie działalności polegającej na składowaniu i wywozie odpadów (np. 2-miesięczne, podczas gdy mogą wydać zezwolenie nawet na 10 lat). Inny przykład gminy nierówno traktują przedsiębiorców, ustalając wobec nich różne stawki czynszu za najem lub dzierżawę gminnych nieruchomości."
(tamże)

alternatywy 5
11-05-2012 09:29
alternatywy 5
No i bardzo ładnie , czyli znamy zgodę i odpowiedź gdzie występują największe marnotrawstwa. To jest złe i miało się przy przemianach w latach 90- tych zaprzestać , atu dość ,że stara nomenklatura przyrośnięta do budżetówek , dobrze się trzyma - nie plajtuje, to powstają nowe spółki. Świeżym przykładem jest Skoczów.
Nie rozmyślajmy, że na zachodzie - wschodzie tak mają i my to powielamy. Zawsze sprawdzają się proste, logiczne, przejrzyste rozwiązania. Tory państwowe ale nie pociąg . Dworzec jest jeden i może służyć wszystkim przewoźnikom , i też miasto do obsługi nie może powoływać do tego nowej spółki, tylko w ramach przetargu firma niezależna.
Teraz może być tak , że dworzec zostanie zaadoptowany np. na Bank i przewoźnicy organizują przystanki odjazdowe gdzie popadnie co dla obywateli nie jest zbyt wygodne.
Uważam, że miasto popełniło fatalny błąd co może odbić cię dużą czkawką, no ale ja ich nie wybierałem.
gellwetka
11-05-2012 09:54
gellwetka
ja-nek dzięki żeś to wszystko napisał. Ja to samo chciałam wyrazić, lecz czasem zwyczajnie ogarnia mnie niechęć do dyskusji.
[konto zostało usunięte]
11-05-2012 11:35
[konto zostało usunięte]
@gellwetka: proszę uprzejmie, cała przyjemność po mojej stronie..:)
[konto zostało usunięte]
11-05-2012 14:58
[konto zostało usunięte]
...ja-nek , co widzisz nieeleganckiego w publicznym oskarżaniu ludzi ...jeśli biorą , zdaje się , że to tobie również wiele się nie podoba , bynajmniej w logice innych ludzi i innej interpretacji tematu .
[konto zostało usunięte]
11-05-2012 16:24
[konto zostało usunięte]
dwulicus - wybacz, ale zacząłeś po prostu pieprzyć.
oskarżaj sobie kogo chcesz i o co chcesz, najlepiej każdego policjanta z drogówki o branie łapówek, ale do mnie proszę już nie pisz. Nie trzymasz poziomu.
[konto zostało usunięte]
11-05-2012 16:55
[konto zostało usunięte]
...no , no obraził się ,czy co ,.. niedawno napisałeś " ja jednak w pamięci mam słowa naszego śp. wf-mena z mechana: "jeszczeście gówniorze nie dorośli do tego, by mnie obrazić. " , ...pomijając to , czytając twój najdłuższy wpis w tym temacie , zaprzeczasz zasadności ustroju ,bo wychodzi na to że samorządom na niczym nie zależy , a w samorządach pracują ludzie , skądinąd podobni do reszty populacji , biorą pieniądze i robią sobie farsę . Pytanie brzmi , po co jest nam instytucja w takim kształcie ? , może sprywatyzować ich i w końcu płacić za wyniki , a nie za stołek .
ooo
11-05-2012 21:28
ooo
Precz z platformą....Ich nic nie interesuję zwykły uczciwy człowiek który zarabia 1000 zł i musi przeżyć...ceny do góry ten co nie płaci podatków tylko wlicza w koszty to się bogaci z roku na rok..Kiedy ten Naród przejży na oczy...Same afery ale co tam..
syriusz
11-05-2012 22:00
syriusz
narzekacie , a tu , może powstać ..biedronka
[konto zostało usunięte]
12-05-2012 07:33
[konto zostało usunięte]
@ooo: coś mam dla ciebie na pocieszenie, bo wyraźnie jesteś w głębokiej depresji...
Tu masz najnowsze dane o "zwykłym uczciwym człowieku":

"Główny Urząd Statystyczny ogłosił, że przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2012 r. wyniosło 3646,09 zł.
Oznacza to, że wynagrodzenie wzrosło o 5,2 proc. w ujęciu rocznym."
kaja1212
12-05-2012 13:13
kaja1212
ja-nku - czy ty chciałeś wprowadzić ooo w większą depresję ,myślę że to tylko ból głowy , może wystarczy etopiryna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Lider poległ w Trzyńcu!

18-10-2017 21:30

W hicie 14. kolejki Tipsport Extraligi, HC Oceláři Třinec gościli lidera rozgrywek, Kometę Brno. Wtorkowe (17.10.2017) spotkanie miało jednego bohatera, Martina Růžičkę, który zaliczył hat-tricka. 

wyświetleń: 125komentarzy: 0

Dzięki nim czujemy się bezpiecznie...

18-10-2017 19:35

Wczoraj (17.10) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, władz powiatu cieszyńskiego oraz zaproszeni goście.

wyświetleń: 955komentarzy: 0

Wisła: Czekają na propozycje

18-10-2017 18:10

Do 15 listopada mieszkańcy Wisły mogą zgłaszać propozycje zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Do podziału jest ponad 200 tys. zł.

wyświetleń: 508komentarzy: 0

Dwa dni na głosy!

18-10-2017 16:35

Ostatnie dwa dni pozostały, by wesprzeć powstanie pracowni komputerowej w Hażlachu. Zagłosuj teraz!

wyświetleń: 408komentarzy: 0

Koniec coraz bliżej

18-10-2017 15:00

Koniec budowy drogi Jaworzynka – Skalite coraz bliżej. Położono asfalt na drodze w Czadeczce w Jaworzynce.

wyświetleń: 1861komentarzy: 0

Świętowali i uczyli

18-10-2017 13:35

Na co dzień służą wiedzą i poradami. Nierzadko ratują życie. Zespoły medyczne pogotowia ratunkowego obchodziły wczoraj (17.10) swoje święto - Dzień Ratownictwa Medycznego. Podczas spotkania w cieszyńskim starostwie nie zabrakło wyróżnień dla zasłużonych pracowników. Przed południem medycy pokazywali młodzieży sprzęt, którym na co dzień pomagają chorym. Uczono też zasad udzielania pierwszej pomocy. Na placu Hoffa w Wiśle zaprezentowały się zespoły ratunkowe z Polski i Czech.

wyświetleń: 1055komentarzy: 0

Brąz dla Ewy Tęczy

18-10-2017 13:20

Ewa Tęcza ze skoczowskiego klubu KS „Akademia Sparta” zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w judo. W całym turnieju wystartowało 500 zawodników.

wyświetleń: 389komentarzy: 0

Bażanowice: ratowali ludzkie życie

18-10-2017 12:00

W poniedziałek (16 października) w Szkole Podstawowej w Bażanowicach 30 uczniów tej szkoły i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Bażanowice wzięło udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej. Przez 30 minut bez przerwy prowadzili resuscytację.

wyświetleń: 648komentarzy: 0

Z Zebrzydowic na karty powieści...

18-10-2017 10:30

Miejscowości naszego regionu niejednokrotnie gościły w powieściach. Śląsk Cieszyński pochwalić może się również wieloma znakomitymi poetami czy pisarzami. Swój mały wkład w polską literaturę ma również jedna z zebrzydowianek – Katarzyna Ogrodnik-Fujcik. Jaki?

wyświetleń: 600komentarzy: 0

''My som stela zimnioków momy wiela''

18-10-2017 09:10

„My som stela zimnioków momy wiela” to szczytna i ciesząca się dużą popularnością akcja w Cieszynie, która już na stałe wpisała się do jesiennego kalendarza imprez w naszym regionie.